Tiedostava

Tiedostava


Olisi korvat jotka kuulisivat,
aivoni ymmärtäisivät sanotun sanan.

Olisi tieto ja tietoisuus,
samalla hetkellä saatavilla.

Samassa vartalossa.


R.S
18.05.2011
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

joku päivä kaikki menee nappiin , korvat kellon kuulee . aivot pelaa . vartalo yhteen sopii koko sakkiin .

Äänestä
  • Moi oiva.k

    Päivät ovat niin erinlaisia, koskaan ei voi tietää..Miten ilta päättyy

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


koboltti1 kirjoitti:

Tiedostava


Olisi korvat jotka kuulisivat,
aivoni ymmärtäisivät sanotun sanan.

Olisi tieto ja tietoisuus,
samalla hetkellä saatavilla.

Samassa vartalossa.


R.S
18.05.2011

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu