Wintoy

1999
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

linkkura-peeloille ..

Äänestä

Mint on loistava. Voisin jopa maksaa siitä. Wintoyta en ottais edes ilmaiseksi.

Äänestä
  • vaan kaikki windowsit jos satut jostakin ilmaseks saamaan niistä minteistä en ole kiinnostunut jos niitä on ylimääräisiä niin roskiin vaan jos ei muuta käyttöä löydy !

    Äänestä

mites tuota löytyykö flashille gpu-tukea, entäs akunkesto verrattuna Win7?

Äänestä
  • Pöytäkoneessa riittää virtaa, kunhan maksaa sähkölaskun.

    Äänestä

  • suuremmasta virrakulutuksesta puhua peelot voi siitä hermostua kun ei mitään uskota

    Äänestä

Nyt tartteis tietää, toimii mokkula (kaikki) tuossa mintissä? Tai tulostin (kaikkien pitää toimia)?
Saako skypen ikkunan näkyville, mistä voi testata kameransa toiminnan?

Toimiiko sähköposti (yahoo) pikaviestimessä?

Käytän näitä kaikkia, joten kyllä noiden tärkeiden lisälaitteiden/ohjelmien toiminta olisi jotenkin saatava selville!

Eikä mitään propagandaa, vaan selvät kuvat aijaa.comiin, jotta uskon!

Äänestä
  • Sehän selviää kun kokeilet. Mint pitää asentaa koneelle, live-cd:ltä kokeilu ei ole sama asia.

    Äänestä

Mä en osta Microsoftin käyttöjärjestelmää ikinä. Lopetin Vistaan ja sen jälkeen olen käyttänyt Ubuntua ja Mintiä. Microsoftin ulosteita ei kenenkään pitäisi ostaa koska niin kauan kuin joku ostaa sitä paskaa, Microsoft tulee olemaan vapaan maailman riesana. Auttakaa Microsoft konkurssiin sillä, että ostakaa kilpailijoilta tai ottakaa linux ilmaiseksi.

Äänestä
  • miestä ateismia edustaa uputuputusta tyrkyttää eikö nyt jo kelpaa nämä erinomaiset keksinnöt älykkäille asiakkaille ?

    Äänestä

  • "Laskekaa huviksenne montako saastunutta konetta se tekee Suomessa...luku on iso.".
    Onko tietoa montako saastunutta konetta on Suomessa ja montako desktop linuxdesktop linux konetta ei ole saastunut,siis ei prosenteissa vaan ihan numero tietoja suomesta.
    Siis montako desktop linux konetta ja montako windowssia on asennettu Suomessa. "Kun aina olet kuitenkin todella fanaattisen kiinnostunut windowsista,niin etkö voisi kertoa sitä syytä miksi.
    "Auttakaa Microsoft konkurssiin".
    Onko lapsuudessasi sattunut jotain minkä haluaisit kertoa,kerro rohkeasti asiasi,ongelmasi,kyllä sua kuitenkin kuunnellaan.

    Äänestä


  • ubutubu.amsterdam kirjoitti:

    Vilkaiseppas kuinka se minti ja ubutubu pärjäilee ????


    http://www.statowl.com/operating_system_market_share.php

    Ei näytä edistyvältä, vai mitä mieltä itse olet ???

    Pitää käyttää semmoista josta ite tykkää eikä kattoa kaiken maailman leikki tilastoja.

    Äänestä

  • Totuus.... kirjoitti:

    Pitää käyttää semmoista josta ite tykkää eikä kattoa kaiken maailman leikki tilastoja.

    Siis tykkäät "ajella" leikki käyttiksellä ja se todella suodaan linux luusereille, joten..................?

    http://www.statowl.com/operating_system_market_share.php

    ps.
    Siis tuo sininen suikale on Windowsia ja se hiuksen ohut suikale on 250 linux rypistyksen "ilmainen lounas", joten.........................?

    Äänestä


Taasko El Mondo kännissä puhhuu paskaa?

Äänestä
  • En näe EXERGY kännikäisen nikkiä sivulla, joten olet erehtynyt aatoksissasi, mutta vartu taas viikonloppuun, niin eiköhän exergy taas avaa yksinpuhelu ketjun ja saadaan taas hauskaa ja typerää yksipuhelua useamman ketjun verran, siis ei ole todennäköisesti myöskään el-mondo kehumassa mainiota linux-rypistystä ?

    Äänestä

Jos on Win7 niin ei ole mitään syytä tai järkeä kenelläkään laittaa muuta, en käsitä miksi sellaiseen pitäisi ryhtyä.
Xp vaihdon ymmärrän tai ainakin rinnakkaiseksi mutta en Win7.

Äänestä
  • Eiköhän se ole jo todettu useampaan kertaan, että seiskalla ajellaan vuoteen 2020, tai jos seuraava (9) tulee tarjolle, niin ehkä jo aijemmin tulee vaihto, mutta kasihan on erikoisesti sovitettu kosketus näyttöihin ja kännyköihin, joten ei ole järkevää jättää seiskaan vaan sen takia, että uusi painos Windowsista julkaistaan.
    Vaan tarvii todeta, että kasi on tasa-arvoinen seiskan kanssa toiminnaltaan, joten ei ole taloudellistakaan kiirehtiä vaihdosta, ellei osta taulu näyttöjä tai uusia Win-kännyköitä !
    Hyvää kevättä >> Hiski

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


rypistys.... kirjoitti:

pois ja laatua koneeseen.

http://linuxmint.com/

http://linuxmint-fi.info/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu