finnarilla todella huono ruoka Bankok-Helsinki lennoilla.
finnarin ruoka
15
278
Vastaukset
- että näin
Tarkoitat varmaan Bangkok-Helsinki lennolla ja tiedoksi ettei lentokone ole ravintola ja eikö ne Finnairin pöperöt ole ilmaisia? Ja ei ole pakko syödä jos ei halua. Riisi voittoista ne yleensä ovat kun sieltä päin tulee ja kyllä niitä voi syödä jos vain haluaa.
- Leijona
Minusta ruoka economyssa on ihan syötävää BKK-HEL reitillä ja huomattavasti parempaa kuin joidenkin muiden lyhyempien reittien kolmioleivät. Ruoka tosiaan sisältyy lipun hintaa joka on hieno juttu.
Mikäli haluaa parempaa/omalaista ruokaa voi joko syödä etukäteen esim: BKK kentällä tai vaikka ostaa business paikan jolloin ruoka/uomat on lipun hinnasta johtuen monipulisempia.
- on meitä
on se kumma juttu että suomalainen ei pärjää muutamaa tuntia ilman ruokaa? ja jos ei ole hyvää niin vielä kehdataan tänne kirjoittaa...olisit senkin hinnan voinut lahjoittaa niille joilla ei ole edes sellaista ruokaa...häpeä hem....
- thai 121
olen thaimaalainen.
- olen suomalainen
thai 121 kirjoitti:
olen thaimaalainen.
Ei koneessa ole thaimaalaisille erikseen ruokaa, ei taikkukoneissakaan ole suomalaista ruokaa, pitää syödä taikkuruokaa, mikä ei ole herkkua.
- älä kehtaa
thai 121 kirjoitti:
olen thaimaalainen.
ja vielä kehtaat valittaa kun kotona syötte kaiken mikä liikkuu....siinä menee heinäsirkat ja toukat mutta Finnairin riisikana ei sitten maistu...anna minun nauraa ja oikein kunnolla.
- rus12
älä kehtaa kirjoitti:
ja vielä kehtaat valittaa kun kotona syötte kaiken mikä liikkuu....siinä menee heinäsirkat ja toukat mutta Finnairin riisikana ei sitten maistu...anna minun nauraa ja oikein kunnolla.
mistä tiedät oletko edes käynyt thaimaassa?
- suosittelen
rus12 kirjoitti:
mistä tiedät oletko edes käynyt thaimaassa?
28. kertaa ja asunut 3 vuotta. Kyllä tiedän ja olen myös syönnyt ja hyvää oli.
- B.W.I.A.
Pysy kotona ja syö sitä hernekeittoa
- ärt1
kun saiskin hernekeittoo
- hyvää on
Minä olen aina saanut syötävää ruokaa Finnairilla, maha tulee täyteen, kun vain istuu paikallaan.
Syökää kotona sitten paremmin, jos ei kelpaa.- ori ginal
Eikun ottakaa omat eväät mukaan te rutisijat. Lentoyhtiö on lentoyhtiö eikä mikään ruokahuolto köyhille
- kuolen nauruun
tämä valittaja oli vielä henkilö joka on takuulla syönnyt kaikkea mitä liikkuu....ja sitten narisee lentokoneen sapuskasta....näin se maailma muuttuu kun pääsee länteen....
- Leijona
Toissapäivänä Bangkokin lennolla oli tarjolla Wallenbergin pihvi (jauhelihapihvi) maukkaalla kastikeella tai kanaa, raastesalaatti, juusto, leipää ja juomaa. Aamiaisena jogurtti, makea pulla ja leipää, ihan ok. Lisäksi erikseen saa ostaa välipalaa istuintaskussa olevan listan mukaisesti mm. kolmioleipiä.
- ssdgjsdjgjsdgjsdg
Lentokoneissa on surkeaa ruokaa. Mutta mitä sitten?
Ei sinne koneeseen syömään mennä, vaan matkustamaan.
Jos ei kelpaa niin voivoi.
Lentokentällä on monipuolisesti ruokaa tarjolla. Jos syö ennen lentoa hyvin, niin varmasti pärjää lennon vaikka ilman ruokaa.
Olen lentänyt 12 eri lentoyhtiöllä, enkä ole missään erityistä ruokanautintoa saanut, mutta ei finnair ole sen huonompi kuin muutkaan.
Valittajille annan loppuun vielä pienen tehtävän.
Lentokoneruokahan tehdään lentoasemalla olevalla suurkeittiöllä.
Joten tehkääpä vaikka 5000 annosta hyvää ruokaa. Yhden annoksen hinnaksi saa tulla 1,50e sisältäen jälkiruuan, salaatin yms.
Ruuan pitää olla vähämausteista (että kelpaa myös niille jotka eivät voi mausteista ruokaa syödä) se ei saa sisältää sianlihaa (muslimit) ja sen pitäisi olla sellaista että mahdollisimman moni voi syödä sitä.
Sen täytyy olla myös sellaista, että se voidaan helposti lämmittä koneessa.
Kun olet tehtävän suorittanut, tule sitten valittamaan uudestaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342724Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2612307Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221413- 1151082
- 971040
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041013Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13932Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55828Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50771Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277752