Meillä on 2 pientä poikaa,
Tapani Eetu Mikael 3v. ja
Johannes Aapo Sakari 1v.6kk
Suunnitteilla olisi vielä kolmas lapsi, mutta vielä ei ole tärpännyt. (Nimestä ei vielä tietoa, eli saa ehdottaa;>)
Mitä mieltä olette poikien nimistä?
Tapani Eetu Mikael 3v. ja
Johannes Aapo Sakari 1v.6kk
Suunnitteilla olisi vielä kolmas lapsi, mutta vielä ei ole tärpännyt. (Nimestä ei vielä tietoa, eli saa ehdottaa;>)
Mitä mieltä olette poikien nimistä?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Vähän voisi nimiä antaessa miettiä, miten vanhoilta nimet kuulostavat ja millaista vinoilua lapset saavat kuulla pöllöistä nimistään.
Nuo nimet kuuluvat pitkälti sarjaan Jorma Yrjö Taneli.
Järjen käyttö on sallittua, jopa suositeltavaa kaiken possunpunaisen vouhotuksen keskellä. Kiitos
PS. Miten vekaroiden iät tähän mitään kuuluvat. Entä onko itsetunto niin huono että pitää tällaisia kysyä näillä palstoilla, nimiähän on vähän paha enää tässä vaiheessa lähteä muuttaaan
Ihan kivat nimet on pojillasi, varsinkin Johannes!
Uudelle sisarukselle kävisi
Akseli, Martti, Aarni/Aarne, Samuli, Aapeli
Inkeri, Senni, Matilda, Martta, Kerttu
Tapani Eetu Mikael: Tapani on ruma nimi, mutta Eetu ja Mikael ihania. Ne olisivat riittäneet hyvin kahdestaankin.
Johannes Aapo Sakari: Nojaa.. Sakari on näistä ainoa, jota voisin omilleni edes harkita antavani. Johannes on tavallisen tylsä nimi ja Aapo aivan kamala.
Kunnioitan niitä, jotka antavat lapsilleen perinteisiä suomalaisia nimiä. En ymmärrä kaiken maailman Zuzanne Gabriela Alexcandra Lötjösiä.. Minusta älytön erikoisuuden tavoittelu on naurettavaa.
Joten siis, teidän poikien nimet ovat mielestäni oikein loistavia :)
Nimet ovat aivan erinomaisia :)
Loistavaa! Upeaa!
Selkeästi parempia valintoja on vaikea kuvitella!
Siinä kunnon nimet, mallia toisille.
tavalliset hyvät ja "miehekkäät" nimet. Hurraa!!
Johannes on tavallinen
Erinomaisia nimiä ja erityisesti vielä tuon reippaan esikoisen nimi.