Luukin puisto oli yksi pääkaupunkiseudun suurimmista koirapuistoista ja siksi suosittu tapaamispaikka monille kaveriporukoille. Se oli erinomainen paikka koirille turvallisen, tasaisen kentän vuoksi. Luukin puisto oli myös osa vinttikoiraurheilun historiaa, sillä aikoinaan 60- ja 70-luvulla siinä sijaitsi harjoitusrata jossa juostiin treenejä ja epävirallisia kilpailuja. Puiston koko ja muoto olikin peruja tuolta ajalta.
Nyt puisto on suljettu koska siihen tilalle tulee festareita varten telttailualue. Tämäkin alue saadaan siis turmeltua roskiin ja lasinsiruihin pysyvästi.
Luukin päärakennuksen ja caravan-alueen ympärillä on kesantopeltoa hehtaareittain! Vaadimme säästämään historiallisen ja erittäin suositun koira-aitauksen koirien käytössä ja siirtämään mahdolliset telttailualueet muualle, joutoniityille!
Käykää allekirjoittamassa adressi tämän järjettömän päätöksen perumiseksi:
Luukin koirapuisto on suljettu!
3
3413
Vastaukset
- Idiotistin huippu
linkki adressiin: http://www.adressit.com/luukin_koirapuisto_takaisin
- Weekend Festival
Vastahan siellä toissa viikonloppuna oli kuseskelevia nelijalkaisia 25 000 yhtä aikaa.
- ksnwdnwdjiowo
Paikkaahan ei ole pysyvästi suljettu,vain ainoastaan festari viikonlopuksi,joka meni jo. Asia erikseen on,tuleeko paikat siivottua niin ettei alueelle jää lasinsiruja koirien tassuihin,epäilen ettei niin siistiä jälkeä saada että alue olisi entisensä,turvallinen koirille.
Toki kuka tahansa alueelle voi viikonloppuisin jättää sotkua,lasinpalasia mutta koska festareilla oli 25000 plus 17000 kävijää,niin sotkukin on sen mukainen! Käsittääkseni sotkua on edelleen normaalia enemmän vaikka festareiden järjestäjät saivat jo siivotuksi,tarkastuskin tehtiin. Jossain myös luki että aidat on turmeltu,eli voikohan koiria vielä viedä alueelle jos pääsevät aitojen yli.
Koirapuisto pitäisi saada pian entiseen kuntoon,eikä festareita enää järjestää koirapuistossa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292083
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1051906Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841679Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy661559Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331212- 851202
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm561152- 1101103
Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471076Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet441023