Kävin sotepiirin palaverissa... jos käytiin omaishoidettavani asioita..
Palaverin kulku meni suunnilleen näin, että se ja se asia on kirjattava sinne ja sinne tietokantaan, ja se ja se asia ei löydy siitä ja siitä tietokannassa... vaan se on siellä ja siellä..
Palaverissa olevat henkilöt eivät koskaan ole tavanneet omaishoidettavaani.. ei heillä ole ollut hänelle mitään asiaa.. Tärkeintä on, että tietojärjestelmät toimii.
Minulle jäi tunne, että tämä heidän tietojärjestelmä ja sen tietokannat ovat se omaishoidettava.
Perjantain sarkasmia:):)
Hoidettava tietokanta
ohoitaja
1
89
Vastaukset
- pepper..
Antaahan vakuutusyhtiön lääkärikin kielteisen eläkepäätöksen vaikka olisi usamman erikoislääkärin lausunto joka puoltaa eläkkeelle jääntiä. Nämä ovat jopa nähneet potilaan, toisin kuin vakuutusyhtiön lääkäri.
Tuntuu oudolta, mutta lähipiirissä on ollut pari tällaista tapausta ihan äskettäin. Samoin oli mieheni kanssa.
Byrokraatiit ovat sellaisia, ennen pyörittelivät papereita paikasta toiseen, nyt tietokannat ovat korvaamassa paperit.
Ovat vieraantuneet todellisesta elämästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423394- 361994
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301729- 161527
- 231508
- 91391
- 241377
- 141227
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781125- 221102