Canon PowerShot G2

On tällainen kaverilla myytävänä ja pientä varmistusta ettei tule pissiä silmään. Miten on toteutettu liitäntä tietokoneeseen eli onko USB ainoa vaihtoehto? Tarvii ilmeisesti jonkun liitäntäohjelman, saako sellaisia netistä?
1326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

USB on, mitä kaipaisit? Ethernettiä vai FireWireä. Sarjaliikenteellä (RS232c) kasvaa parta. Omalla kameralla (6,3 Mpix) kuvat ovat 4Mt/kpl ja USB 1.x oli liian hidas.

Johtoja saa tarvike liikkeistä (jos on se canoin oma liitin). Muutoin USB mini b, niitähän saa vaikka honkongista.

Softaksi canon survoo zoombrowserin. ei saa netistä kuin päivitykset.. vaatii alle siis alkuperäsen. ajurit canonilta ja lataamaan kuten levyasemasta (asema tunnus (kun viellä ovat)) tai sitten vaikka TWAINilla tai muulla, esim ACDC:llä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muistaakseni kirjoitti:

On tällainen kaverilla myytävänä ja pientä varmistusta ettei tule pissiä silmään. Miten on toteutettu liitäntä tietokoneeseen eli onko USB ainoa vaihtoehto? Tarvii ilmeisesti jonkun liitäntäohjelman, saako sellaisia netistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu