On tällainen kaverilla myytävänä ja pientä varmistusta ettei tule pissiä silmään. Miten on toteutettu liitäntä tietokoneeseen eli onko USB ainoa vaihtoehto? Tarvii ilmeisesti jonkun liitäntäohjelman, saako sellaisia netistä?
Canon PowerShot G2
muistaakseni
1326
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
USB on, mitä kaipaisit? Ethernettiä vai FireWireä. Sarjaliikenteellä (RS232c) kasvaa parta. Omalla kameralla (6,3 Mpix) kuvat ovat 4Mt/kpl ja USB 1.x oli liian hidas.
Johtoja saa tarvike liikkeistä (jos on se canoin oma liitin). Muutoin USB mini b, niitähän saa vaikka honkongista.
Softaksi canon survoo zoombrowserin. ei saa netistä kuin päivitykset.. vaatii alle siis alkuperäsen. ajurit canonilta ja lataamaan kuten levyasemasta (asema tunnus (kun viellä ovat)) tai sitten vaikka TWAINilla tai muulla, esim ACDC:llä.