Hotelli Bavyera kokemuksia?

2* hotelli aamiaisella. kertokaapa minkälainen hotelli?
102036
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ihan kiva perhehotelli. Kaikki asukkaat Suomalaisia. Huoneet ihan riittävät ja ilmastointikin nykyään (eri maksusta), ennen pelkät tuulettimet. Palvelu ainakin meitä kohtaan (pariskunta) erittäin hyvää. Toki hieman vaatimaton, mutta ajaa asiansa. Itse pidettiin, mutta nyt ei Bavyera lauantai lähtö hotellina, joten menemme melkein vastapäätä olevaan Develiin.

Äänestä

olikos tuo aamupala syötävää... näin jälkikäteen...

Äänestä
  • Aamupala oli vaatimaton, mutta hyvää. Kahvia/ teetä, leipää, juustoa, voita, marmelaadia, kananmunia ym.

    Äänestä

onko tässä hotellissa ollut varkaita?

Äänestä
  • Ei ainakaan meidän siellä ollessa. Samaan aikaan paljon myös muita useamman kerran olleita, eikä kukaan koskaan valittanu että olis viety mitään. Itsellä passit ja rahat alakerrassa tallelokerossa, mutta korut ja puhelimet ym. huoneessa.

    Äänestä

  • Turkkiin kirjoitti:

    Ei ainakaan meidän siellä ollessa. Samaan aikaan paljon myös muita useamman kerran olleita, eikä kukaan koskaan valittanu että olis viety mitään. Itsellä passit ja rahat alakerrassa tallelokerossa, mutta korut ja puhelimet ym. huoneessa.

    oltiin viime kesänä club sidarissa 4* hotellissa meillä oli kaikki hotellihuoneessa ei otettu ollenkaan lokeroa. lokero muuten sijaitsi siinä hotellissa omassa huoneessa mutta aivaimen tietysti sai lunastettua vastaanotosta.

    Äänestä

mitäköhän nuo velottaa 10 päivästä? ja onko joka huoneessa ilmastointi. todennäköisesti pitää maksaa joku pantti niin saa sen kaukosäätimen.

Äänestä
  • Pitää maksaa, mutta en muista enää hintaa. Kolme vuotta aikaa, kun oltiin viimeks Alanyassa ja Bavyerassa. Ilmastointi oli joka huoneessa ja oli asennettu edellisenä talvena, joten kukaties toimiikin vielä(ei kovin vanhat).Koskas oot menossa? Me mennään 7.8 Develiin, joka on melkein siinä vastapäätä.

    Äänestä

  • Turkkiin kirjoitti:

    Pitää maksaa, mutta en muista enää hintaa. Kolme vuotta aikaa, kun oltiin viimeks Alanyassa ja Bavyerassa. Ilmastointi oli joka huoneessa ja oli asennettu edellisenä talvena, joten kukaties toimiikin vielä(ei kovin vanhat).Koskas oot menossa? Me mennään 7.8 Develiin, joka on melkein siinä vastapäätä.

    menemme

    Äänestä

Tultiin juuri kotiin.
Hotelli on hieman vaatimaton, mutta henkilökunta erittäin ystävällistä.
Aamupala on ennallaan. Leipää (Vaaleata luonnollisesti) Kahvia (Pika sellaista) Voita, juustoa, marmeladeja, tomaattia, kurkkua.
Ainoa miinus on että lapsille ei ole oikein muuta juomavaihtoehtoa kuin puristettu tuoremehu hintaan 1.5€ lasi (tekee viikossa ihan kohtuu summan)
Jos ei ole tarkoitus viettää lomaa hotellihuoneessa, vaan esimerkiksi rannalla ja kaupungilla niin suosittelen. Kyllä tässä hotellissa aina yön vanhaksi pääsee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aku-setä kirjoitti:

2* hotelli aamiaisella. kertokaapa minkälainen hotelli?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu