Eli siis, mulla on nyt viime päivinä ollu silleen että on pitäny käyä vessassa hieman useammin kuin yleensä, mutta nyt tää oikeesti vaivaa mua...
Oon kahtena yönä heränny armottomaan kusihätään, oon siis juossu vessaan enkä sen jälkee enää oo saanu unta.... Kiva -.-'
Ja sit kans ku tosiaan käyn pissalla (jee) nii aluks se tuntuu ihan normaalilta mutta sitten kun viimeiset pisarat tulee nii kirvelee ja sattuu ihan sikana?? Sit kans ku tällee oon normaalisti nii tuntuu ikävältä Sieltä :(
Toissapäivänä melkeen kusin housuun. Musta tuntu että nyt vähän vessattaa mutta ajattelin ensin etsiä puhelimen laturin ja vasta sitten siirtyä tarpeilleni. Rakkoni teki hyvin selkeäksi että se kusi tulee NYT eikä kohta, ja pikkarit ehtivät jo hiukan kastua, mutta onneksi wc oli lähellä niin en ihan kokonaan kastunu D:::
Ja tänään oon käyny vessassa varmaan n. 7 kertaa.!!!!??!! Ja alkaa jo uhkaavasti tuntua siltä että kohta meen uestaan... Että viisaat ihmiset, oisko teillä mitään auttavia sanoja tarjolla?
Onkohan mulla joku virtsatulehus tai jotaki, vai johtuukohan tää e-pillereistä jotka alotin n. 2kk sitten?? Mitä tää on tää ei oo kivaa :(
Oon kahtena yönä heränny armottomaan kusihätään, oon siis juossu vessaan enkä sen jälkee enää oo saanu unta.... Kiva -.-'
Ja sit kans ku tosiaan käyn pissalla (jee) nii aluks se tuntuu ihan normaalilta mutta sitten kun viimeiset pisarat tulee nii kirvelee ja sattuu ihan sikana?? Sit kans ku tällee oon normaalisti nii tuntuu ikävältä Sieltä :(
Toissapäivänä melkeen kusin housuun. Musta tuntu että nyt vähän vessattaa mutta ajattelin ensin etsiä puhelimen laturin ja vasta sitten siirtyä tarpeilleni. Rakkoni teki hyvin selkeäksi että se kusi tulee NYT eikä kohta, ja pikkarit ehtivät jo hiukan kastua, mutta onneksi wc oli lähellä niin en ihan kokonaan kastunu D:::
Ja tänään oon käyny vessassa varmaan n. 7 kertaa.!!!!??!! Ja alkaa jo uhkaavasti tuntua siltä että kohta meen uestaan... Että viisaat ihmiset, oisko teillä mitään auttavia sanoja tarjolla?
Onkohan mulla joku virtsatulehus tai jotaki, vai johtuukohan tää e-pillereistä jotka alotin n. 2kk sitten?? Mitä tää on tää ei oo kivaa :(
Vastaukset 3
Vanhimmat
Joku virtsatietulehdus voi olla.
Olet hiljattain aloittanut e-pillerit ja ilmeisesti kondomin käyttö jäänyt saman tien. Voi siis hyvinkin olla sukupuolitauti, esimerkiksi klamydia.
Ainoa ohjeeni on: mene lääkäriin. Soita sinne, koska jossain ottavat ensin labrassa kokeet ja sitten vasta lääkäriin ja niitä kokeita varten pitää olla tietty aika virtsaamatta yms.
Mulla toi pissiminen tarkotti sitten tyypin 2 diabetestä.
minä veikkaisin pissatulehdusta....