Heh heh heh!

Hih hih hih!

Hah hah hah! Suuri kuljettajamme osoittautui jälleen pelkäksi kuplaksi.
Tuon tyyppinen henkilö ei voi menestyä koskaan eikä missään!

14

306

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kimi on peräreikä

      kimihän on omalla paikallaa häntä päässä. niinhän se oli rallissakin usein ojassa tai viimeistenjoukossa. lantakuski kun ei pärjää kun ajetaan kovaa.

      • Se kateus

        Montakos milliä sulla olikaan tilillä? Kannattasko ensin tarkistaa ja miettiä omaa pärjäämistä, ennenkuin alkaa puhumaan muitten pärjäämisestä.


    • PIIKKI LIHASSA

      No ei ole mitään mieltä käydä nyt lyttäämään Kimi Räikköstä. Onhan kyseessä sentään maailmanmestari ja hyvä kuljettaja. On kuitenkin sanomattakin selvää, että kahden vuoden tauon jälkeen palaaminen Formula1-auton rattiin ei ole helppoa. Onhan se nyt nähty miten hankalaa Michael Schumacherin on ollut sopeutua uudestaan Formuloihin ja hän on sentään kaikkien aikojen menestynein kilpa-autpoilija. Jos joku sai kunnon näpäytyksen Kimin alisuorittamisesta Melbournen avaus-gp.n harjoituksissa ja aika-ajoissa, niin se oli suomalainen media joka hehkutti Kimin olevan automaattisesti Lotus-tallin selkeä ykköskuski ja että hänen ranskalainen tallikaverinsa Roman Grosejan on pelkkä kakkosviulisti. Totuus on paljastunut kuitenkin tähän saakka aivan päinvastaiseksi. Grosejan on ollut talven testeissä, ensimmäisen kisaviikonlopun harjoituksissa ja aika-ajoissa selvästi Räikköstä nopeampi. Grosejania on pidetty toisen luokan tusinakuskina mutta hänestä voi tulla paha ongelma Räikköselle, jos hän alkaa olla säännöllisesti suomalaista nopeampi. Grosejan on ranskankielinen, joten hän pystyy puhumaan tallin pomoille ja osalle henkilökuntaa äidinkielellään ja 25-vuotiaana, hän edustaa enemmän tallin tulevaisuutta kuin 32.vuotias Räikkönen. Lisäksi hänen palkkavaatimuksensa on toistaisesksi pienempi kuin Räikkösellä. Aamulla nähdään mitkä voimasuhteet todellisuudessa ovat.

      • Morttisassee

        Et ole lajin omille forumeille ajatellu kirjautua? Mielestäni tuo tekstisi poikkeaa vähän liikaa tämän forumin laadukkaasta linjasta.

        No kyl täs tuloksen vuoksi pien pettymys on itselläkin, mut väliäkös tuolla. Ei vaikuta omaan arkeen


    • Fakta

      Fakta

    • entä sitte

      Kimi seittemäs Grosjean ulos. Siinä kisan tulos. Mestarin ja märkäkorvan ero.

      • Go Kimi!

        Kimi osoitti taas ajotaitonsa kisaamalla 17. lähtöruudusta 7:ksi. Kiistatta kisan parhaita näyttöjä jos ei paras.


      • frgrr

        Nojoo, Kimiltä hyvä kisa, mutta se Grosjeanin kolarikaan ei ollut sen oma syy, kyllä pakko sanoa että nopea kuski on jonka kans Kimi voi vielä olla lirissä!


    • Kimi on ÄIJÄ.

    • HI HI HI SULLE TÄNÄÄN:))

    • PIIKKI LIHASSA

      Ihan hyvinhän se Räikkönen sitten pärjäsi. Kuitenkin parin vuoden tauon jälkeen takasin. Sitä nyt ei osaa sanoa miten hyvin tai huonosti tallikaveri Grosejan olisi sijoittunut jos Williamsin kuumakalle Pastor Maldonado ei olisi tyrkännyt häntä ulos radalta heti alussa. Se on kuitenkin selvää että kisat Lotus-kuskeilla tulevat tästä vaikeutumaan, sillä kauden edetessä ainoastaan isot tiimit kuten McLaren, Ferrari ja Redbull kykenevät kehittämään autojaan paremmiksi. Muut jäävät siinä kehityksessä jalkoihin. Harmin paikka Heikki Kovalaisen kohtalo. Ellei Kovalainen jollain ihmeen kaupalla saa neuvotelua itselleen parempaa tallipaikkaa ensi vuodeksi. On hänen uransa lukittu pysyvästi Caterhamin kaltaiseen takarivin talliin. Kaksi edellistä vuotta malesialaistalli kantoi Lotus-nimeä ja nyt nimi muuttui Caterhamiksi mutta sama rajallisine resursseineen toimiva pikkutalli se on edelleen eikä se tule siitä juuri tuon kummallisemmaksi muuttumaan. Jarno Trulli on varmasti hyvillään kun ei tartte körötellä enää moisen roskatiimin romuilla toisten jaloissa. Kovalainen tuhlaa parhaita ajovuosiaan Caterhamilla ja kun otetaan huomioon, että hän epäonnistui täydellisesti vuosia sitten saatuaan kaksi vuotta aikaa näyttää mihin hän pystyy huippuautolla McLarenilla, ei sopimukseen pääseminen kilpailukykyisen tallin kanssa ole taatusti helppoa.

    • haista...

      Hah hah itsellesi saatana. Kimi veti maailmanmestarin tyyliin seiskaksi ja hänen paluunsa formuloihin onnistui täydellisesti. Mutta, kaikkein kivointa Kimin menestyksessä on se että hänen arvostelijansa saivat oikein kunnolla nenilleen :-) Miltäs tuntuu kun nenään sattuu, ähäkutti?

    • ziggy007

      Näillä sivustoilla on vuosikausia todisteltu Massan kyykyttävän Räikköstä mennen-tullen. Kuinka helvetissä se Räikkönen meni ohittamaan heittämällä itseään paljon nopeamman Massan?? Ilkeä temppu oli.

    • HYVÄ.,.., Kimi

      Lotuksen kaltainen talli missä varmasti hyvä yhteistyö kaikkien kesken ei pelkästään riitä ilman huippupilottia, kun rahaa on rajallisesti.
      Tosi ammattilainen tekee hieman heikommalla kalustolla parempaa jälkee, ku huipputallit heikommilla kuskeilla.
      No tän kauden jälkeen Lotuksella on sitten rikkaat sponssit, ku Kimi voittaa Lotukselle mestaruuden.
      Siitä se Lotuksen voittokulku lähtee sit käyntiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      128
      1966
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      51
      979
    3. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      156
      836
    4. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      756
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      71
      684
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      626
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      617
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      59
      606
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      593
    10. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      120
      552
    11. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      510
    12. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      52
      503
    13. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      498
    14. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      6
      494
    15. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      488
    16. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      487
    17. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      118
      486
    18. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      4
      469
    19. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      453
    20. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      140
      451
    Aihe