Rantakohde Virossa jätkille.

Ollaan ekaa kertaa lähdössä Tallinnaan pitemmälle, Kesällä useaksi päiväksi Viroon mutta tarkemmi kohde vielä hakusessa oisko vinkkejä mitä suositellaan? Jätkäporukalla mennään eli mielessä auringon otto ja uiminen ja tietenkin nestetasapainon ylläpitäminen ja onko tässä Viron kohteet johon voi mennä eli pärnu,tarto,haapsalu? en tiedä onko oikein kirjoitettu????
Lämmin kiitos jos osaatte jeesata!!!!!
4548
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Haapsalussa on pari rantaa, toinen kylpylän pihan reunassa, toinen kauempana "ei missään". Uimisen kannalta toinen matala, toinen kivinen.
Juomapuoli on helppo pitää kunnossa, kaupunki on suurinpiirtein täynnä mielenkiintoisia paikkoja.
Yöelämäänkin on jotakin, ainakin pe-la porukkaa riittää pariin paikkaan.
Tori ja ostospaikkoja löytyy mukavasti suhteessa kaupungin kokoon.
Muutama päivä kuluu tolla, viikko on liikaa.

Tartossa en tiedä, kuin sen yhden joen varressa olevan rannan, joka tosin täynnä porukkaa. Uiminen tapahtuu siis joessa, joka ei ole kuin joku hullu kymmenen metriä leveä.
Vähän liioittelemalla voi sanoa, että "baarikatu" löytyy.
Yöelämään selkeesti Haapsalua enemmän vaihtoehtoja ja porukkaa.
Ostos- ja torikäynneissäkin saa aikaa palamaan.

Pärnussa ei ole rannalla tullut käytyä, mutta voisi olla ykkösvaihtoehto, ainakin ensikertalaisen rantalomaan.

Äänestä

EI VIROSSA OLE MUUTA SUPERRANTAA KUIN PÄRNU MUT JOS HALUATTE OIKEIN MENOA..MENKÄÄ LATVIAN JURMALAAN

32 KM BIICHIÄ

Äänestä
  • "EI VIROSSA OLE MUUTA SUPERRANTAA KUIN PÄRNU MUT JOS HALUATTE OIKEIN MENOA..MENKÄÄ LATVIAN JURMALAAN

    32 KM BIICHIÄ "

    Älä huuda, pelle! Silmiin koskee.

    Äänestä

No joo ei kai se rannan mitta vaikuta..Virossa on paljon rantoja, tosin Jurmalakin on ihan hyvä mutta kannattaako sinne asti taivaltaa se on toinen juttu.

Pirita, Stroomin ranta, Väänä- Joesuu, Haapsalu, Pärnu, Vösu, Narva- Joesuu, Peipsijärven rannat ym. Rantoja riittää.

Menoa on lähinnä Pärnussa, Haapsalussa keskikesällä, Tallinnassa aina.
Pikkupaikoissa tietysti hiljaisempaa.

Juomaa saa kyllä joka puolelta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


menoksi!!!! kirjoitti:

Ollaan ekaa kertaa lähdössä Tallinnaan pitemmälle, Kesällä useaksi päiväksi Viroon mutta tarkemmi kohde vielä hakusessa oisko vinkkejä mitä suositellaan? Jätkäporukalla mennään eli mielessä auringon otto ja uiminen ja tietenkin nestetasapainon ylläpitäminen ja onko tässä Viron kohteet johon voi mennä eli pärnu,tarto,haapsalu? en tiedä onko oikein kirjoitettu????
Lämmin kiitos jos osaatte jeesata!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu