Onko kokemuksia noista, millaisia ovat (hinta-laatu jne.)?
Näkyis olevan esim. Suomi-kp myynnissä
Varustelekan dekot
7
247
Vastaukset
- halvalla menee mutta
Minulta saat lievästi deaktivoidun hyväkuntoisen Suomi-kp: n malli "Rokka" 1 000 eurolla. Kaupaan kuuluu myös molemmat lippaat (pysty ja rumpu) ja deaktivointitodistus. Ase on toimintakuntoinen, kun hommaat siihen uuden lukon.
- -
En muista siirtymäsäännöksiä, mutta ainakin nykylain mukaan aseesi on laiton, mikäli sen saa toimintakuntoiseksi lukon vaihtamalla.
- pellehermannien lelu
- kirjoitti:
En muista siirtymäsäännöksiä, mutta ainakin nykylain mukaan aseesi on laiton, mikäli sen saa toimintakuntoiseksi lukon vaihtamalla.
Hyvä juttu jos saa reaktivoitua. Tuollaiset dekothan on LAPSELLISTEN miesten leikkikaluja.
- -
pellehermannien lelu kirjoitti:
Hyvä juttu jos saa reaktivoitua. Tuollaiset dekothan on LAPSELLISTEN miesten leikkikaluja.
Tosimiehet ovat rikollisia jotka ammuskelevat konepistooleilla?
- ...mutta menkööt
"Ase on toimintakuntoinen, kun hommaat siihen uuden lukon"
Hyvä repla heittää netissä jos on yksinäistä kotona.
Jokohan olisi kohta sinivalkoinen VW pihassa kun IP jäljitetty.
:) - Hui hai...
- kirjoitti:
Tosimiehet ovat rikollisia jotka ammuskelevat konepistooleilla?
Ei rikolliset edes osaa ampua. Vain isänmaan miehet osaavat ampua.
Laki nyt on mitä milloinkin. Joskus on ollut viina kiellettynä, nyt ovat pyssyt paha juttu.
Ei näitä kannata niin vakavasti ottaa. - -
Hui hai... kirjoitti:
Ei rikolliset edes osaa ampua. Vain isänmaan miehet osaavat ampua.
Laki nyt on mitä milloinkin. Joskus on ollut viina kiellettynä, nyt ovat pyssyt paha juttu.
Ei näitä kannata niin vakavasti ottaa.Suomi ei kaipaa rikollisia isänmaan "ystäviä". Eikä sinne armeijaan tarvitse omia aseita viedä, jos niikseen. Kyllä sieltä saa pyssyt.
Konepistoolilla ei ole mitään järkevää funktiota rehellisen yksityisen ihmisen omistuksessa, saati laillista. Sekopäisten fanaatikkojen hallussa olevat sarjatuliaseet eivät ole Suomen kansan etu.
Omaa etua niillä korkeintaan ajetaan, ei Suomen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1746340- 1471754
- 1131538
- 511280
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️46962Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢34905Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu98874Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5819Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan231775- 41769