eli pelailin tuossa yksipäivä omaa pleikkaani ja sähköt läks kokotalosta ilmeisesti sähkö katkos, tämän jälkeen kun aukaisin pleikan siinä oli joku teksti jostain hommasta että järjestelmää ei sammutettu ikein ja se voi ola vioittunut blaa plaa plaa sitten tuli joku ihme tarkistus missä ladattiin joku höskä 0% sataan ja sitten järjestelmä käynnistyi uudestaan automaattisesti tämän jälkeen järjestelmä aukesi normisi joten en palauttelemaankaan jaksanut ruveta mutta kun jatkoin pelaamista rupesin ihmettelemään kun leevyasemasta alkoi kuulua(loppuu välillä ja alkaa melkein heti uudestaan) sellaista nykivää ääntä että levy pysähtelis asemassa kokoajan mutta tämä ei pelaamiseen mitenkään vaikuta (enkä muilla peleillä voinut testata kun en omista kuin yhden) että saiskohan sitä naksutusta/nykimistä pois?
ps3 on noin viikon vanha enkä haluaisi takuuseen heti lähettää
ps3 on noin viikon vanha enkä haluaisi takuuseen heti lähettää
Vastaukset 3
Vanhimmat
nii ja että en ole varma kuuluiko aiemmin mutta onko normaalia
löysin videon vastaavasta eli tälläistä ääntä http://www.youtube.com/watch?v=HBR5bmlWltc&feature=related
Kuulostaa ihan tavalliselta cd:n lukemiselta ja lataamiselta. Fatti omalla kohdalla tehnyt aina samoin, ei mitään ongelmaa. Paitsi oliko noi muut äänet kuin pelkät scratchit samasta lähteestä, vai tuliko ne kuvaajasta, joka hommaili ehkä jotain taustalla..
Voit seurata tilannetta ja jos kerta ei pelaamiseen vaikuta yhtään, niin eipä ole kova hätä. Niinkuin tossa sanottiin, annat sisällön latailla rauhassa, et paina mitään ja kuuntele rauhoittuuko levyn lukeminen.
Varmista että johtosi on jännitesuojattu ja vedät aina töpselit irti kun et pleikalla pelaile. Säästyy tommosilta turhilta.