metsienkaato vähän nopeammin

metsienkaato

Metsät kaadetaan hitaasti mutta varmasti. Miksi osaavaa työvoimaa ei oteta suomesta käyttöön ja muista euroopan maista & muista maapallon maista, kun metsät on kuitenkin päätetty kaataa. Suomessa on paljon työttömiä ja monia ihmisiä esim. toimistotyöstä(istuvat vain tietokoneilla päivät pitkät, sen voi automatiikalla korvata, tarkoitan tietokoneet automatisoida tekemään heidän työnsä), siirtää kaatamaan maapallon metsät nopeutetussa vauhdissa, metsät kaadetaan nyt joka tapauksessa. Lyhyt koulutus metsäkoneiden käyttöön, n. 1vk riittää. Suomessa on 471 900 työnhakijaa joista suurimman osan voisi laittaa kyseiseen tehtävään. Jos ei metsäkoneita riitä, onhan moottorisahoja yms.

1

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tempmil

      Ensinnäkään metsien joukkokaadossa ei ole mitään loogista järkeä niin kauan kun emme osaa valmistaa itsellemme riittävissä määrin hengitysilmaa oikeilla happitasoilla. Metsien joukkokaato on siis irrationaalista toimintaa, tyypillistä ruumiitten ajattelua ennen kuin mielensä kuolee kokonaan. Mielestäni voitaisiin lopettaa kuolleissa kaavoissa juokseminen jo, kun eivät ne irrationaaliset ideat siitä rationaalisiksi muutu vaikka koitettaisiin niitä taas uudestaan. Tiedätkö kuinka monta kertaa ikuisuudessa täällä on käyty toteamassa että hengitysilma tosiaan loppuu metsien kaadon myötä? Riittävän monta, kukaan looginen ihminen ei halua tulla tänne enää takaisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      150
      10919
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5220
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2423
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2123
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1691
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1524
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1231
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1166
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      892
    Aihe