metsienkaato vähän nopeammin

metsienkaato

Metsät kaadetaan hitaasti mutta varmasti. Miksi osaavaa työvoimaa ei oteta suomesta käyttöön ja muista euroopan maista & muista maapallon maista, kun metsät on kuitenkin päätetty kaataa. Suomessa on paljon työttömiä ja monia ihmisiä esim. toimistotyöstä(istuvat vain tietokoneilla päivät pitkät, sen voi automatiikalla korvata, tarkoitan tietokoneet automatisoida tekemään heidän työnsä), siirtää kaatamaan maapallon metsät nopeutetussa vauhdissa, metsät kaadetaan nyt joka tapauksessa. Lyhyt koulutus metsäkoneiden käyttöön, n. 1vk riittää. Suomessa on 471 900 työnhakijaa joista suurimman osan voisi laittaa kyseiseen tehtävään. Jos ei metsäkoneita riitä, onhan moottorisahoja yms.

1

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tempmil

      Ensinnäkään metsien joukkokaadossa ei ole mitään loogista järkeä niin kauan kun emme osaa valmistaa itsellemme riittävissä määrin hengitysilmaa oikeilla happitasoilla. Metsien joukkokaato on siis irrationaalista toimintaa, tyypillistä ruumiitten ajattelua ennen kuin mielensä kuolee kokonaan. Mielestäni voitaisiin lopettaa kuolleissa kaavoissa juokseminen jo, kun eivät ne irrationaaliset ideat siitä rationaalisiksi muutu vaikka koitettaisiin niitä taas uudestaan. Tiedätkö kuinka monta kertaa ikuisuudessa täällä on käyty toteamassa että hengitysilma tosiaan loppuu metsien kaadon myötä? Riittävän monta, kukaan looginen ihminen ei halua tulla tänne enää takaisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2405
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1185
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      845
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      790
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      670
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      636
    Aihe