Air Åland aloittaa lennot Turun ja Maarianhaminan välillä. Syynä ovat erityisesti Ryanairin Lontoon lennot Turusta.
www.nyan.ax/nyheter/?news_id=69466
Air Åland aloittaa syöttöliikenteen Ryanairin Turun lennoille
3
192
Vastaukset
- that's how it is
Olet myöhässä. Uutinen on jo vanha ja täälläkin uutisoitu ketjujen sisällä. Esim. tuolla lentokentät pääotsikon alla.
No...
Ihan mielenkiintoista nähdä tuleeko ahvenanmaalta Ryanairille merkittävästi matkustajia tai vaihtoehtoisesti Lontoosta turisteja Maarianhaminaan.
Suuri kysymysmerkki onkin, lentääkö Air Åland Raijan kanssa kakkoseen.- Olin TOKA, hähhää
Jaa, onko tälläkin foorumilla jokin lapsellinen "Mä olin eka, sä et, lällälläää"-leikki menossa? Näköjään on. Ei kai kyse ole siitä, että kuka uutisen tänne päräyttää ekana, tokana tai kolmantena, vaan keskustella Ryanairiin liittyvistä asioista, esim. siitä, että tuleeko Air Ålandin lennot menestymään/kannattamaan Ryanairin Turkuun tulon takia, vai onko noilla hinnoilla (49€/suunta) juttu tuhoon tuomittu?
- =17
Air Ålandin varaukset ovat nyt auki! Maanantaina 2.4. 49 euroa per suunta.
Jos Maarianhaminalaisen kannalta ajattelee niin, Ryanairin halvimmat lennot Lontooseen on nyt 13 euroa per suunta. Eli koko matkan saisi tällöin 124 eurolla.
Onhan se ihan kannattavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?941855- 861313
- 1101143
- 761027
- 117986
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57863- 47781
- 36772
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48731- 33693