Tulihan se Haapasaari sieltä

Ostin jo junalipun

Yksi Suomen turhimmista julkkiksista astui esiin suurine ajatuksineen. Onkin ollut poissa julkisuudesta muutamia viikkoja. Vähän on ollut sellainen kutina, ettei tuo sälli ilman lakkoja Finnairia päästä. Pitäiskö Ilmailualan unioninkin asioita alkaa penkoa vähän tarkemmin malliin AKT. Sieltäkin saattaisi löytyä jotain oikaistavaa.

3

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lentolippu

      Epäiletkö että Ilmailualan unioniltakin löytyy kiinteistökauppoja joissa Haapasaari on tienannut miljoonia ja satojen tuhansien bonuksia ay-pomoille? Itse epäilen että ei löydy.

      • lippu unissas

        Haapasaari on surkimus. En muista nyt mitä edellisissä lakoissa sääti, mutta aivan asiatonta oman bisneksen tuhoamista. Liittykö sen porukka sen aloitteesta jonkun aivan muun porukan tukilakkoon tai jotain. Sen voi penkoa netistä. Joka tapauksessa Haapasaari on näyttönsä antanut.

        Kiinteistökaupalla tienaa, jos et sitä tiedä. Sitä varten kiinteistöihin sijoitetaan..!

        Bonuksia menee useissa firmoissa useita euroja. Haapasaari on itse polttanut satoja tuhansia euroja omissa mielivaltaisissa lakoissaan ja tukilakoissa. Barona marssi yhtenä päivänä laittomasti ulos työpaikoiltaan kesken työsopimuskauden ja siitä tuli lentoyhtiölle kunnolla takkiin. Kuka vastaa? Ei kukaan tässä päähäntaputtelijoiden ja ay-liikkeiden sossumaassa. Kuka älähti täällä? Tuskin kukaan. Joku myy asuntonsa ja nettoaa siitä, heti täällä liikenerot narisevat kun oma vuokrayksiö ei tuota itselle kassaa.


      • köyhien taskulla

        Työmarkkinajärjestöjen jäsenmaksut ovat 500-600 MEUR vuodessa. Veronmaksajat tukevat ay-liikettä verovähennysten kautta sadoilla miljoonilla vuodessa.

        Verovähennys poistettava Ruotsin malliin välittömästi, ay-liikkeiden tulee pärjätä omillaan eikä veronmaksajien rahoilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      167
      3488
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      15
      2186
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      224
      1522
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1261
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1221
    6. 37
      1141
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1073
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      136
      1031
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      1014
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      41
      1010
    Aihe