Samsung Galaxy S II sai männä viikolla Android 4.0 -päivityksen, ja puhelin parani entisestään, jos mahdollista. Käyttöliittymään tuli jonkin verran muutoksia ja itse liittymä on entistäkin siistimpi. Parempaa puhelinta ei olekaan, tai no Note on samaa maata:)
Android 4 paransi edelleen SGS2:ta
Galaxy S II
12290
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Joo siistimpi käyttöliittymä tuli, sekä toiminnallisuus. Jos vanha oli huippu, mutta tämä on superia.
Onko kytky-SGS2 tullut myös se päivitys?
On aivan sama onko kytky vai ei, kun Suomessa toimivaan SGS2-puhelimeen tulee päivitys vaikka Android 4.0, se on ladattavissa kaikkiin Suomen SGS2-puhelimiin.
Mikä mättää, kun päivityksen jälkeen en pääse enää nettiin puhelimella?
Sovelluksista kyllä pääsee, mutta jos yritän käynnistää internetin suoraan ei
onnistu. Onnistui ennen päivitystä
Tehdasasetusten palautus? Tai lataa playkaupasta vaikkapa dolphinin selain..... Itselläni sama juttu ja latasin dolphinin ja toimii sillä. Tehdasasetusten palautus olisi ollut aika operaatio, joten valitsin Dolphinin....
Joo, tiedoksi kaikille muillekin. Näin se toimii, vaihtakaa selain. Itse vaihdon mini operan
playkaupasta lataamalla ja jälleen toimii:)
Tässä ohje SGS kakkosen oman netin palauttamiseen:
Asetukset/Sovellukset/kaikki-välilehti/internet ja sieltä poista tiedot? Se tekee sovelluskohtaisen tehdasasetusten palautuksen.
Kiitos! Mukavaa, kun saa tietoa. Kiitos delhviinille.
Minulla puhelinverkon kuuluvuus tipahti puoleen entisestä ja GPS:n päälle saaminen ei enää onnistu sitä tarvitsevien sovellusten kautta (esim Maps) päivityksen jälkeen.
http://blog.androidsuomi.fi/2012/03/samsung-galaxy-s-ii-android-4-0-paivitys-jakeluun-tanaan/
Joskus kannattaa palauttaa tehdasasetukset, kuten oheinen artikkelei sanookin.....
Lisään vielä: Lukekaa artikkelin perässä olevat kommentit kysymyksineen ja vastauksineen, luulen että saatte vastauksen tässäkin ketjussa kysyttyihin asioihin.
Itsellä Samsung Galaxy S II on toiminut ongelmitta Android 4.0-päivityksen jälkeen, netti toimii jopa paremmin ja puhelin on entistäkin nopeampi ja parempi. Ei tarvinnut palauttaa mitään tehdasasetuksia, vaan MicroUSB:n kautta Windows-Kiesillä päivitin. Nykyinen käyttöliittymä upea!