Moi!
Olen tilaamassa valmismatkaa Taorminalle 12.6 lähdöllä. Hotellivaihtoehdot ovat Ariston, Vello d`oro ja del corso. Valinta on kuitenkin vaikea ja kysyisinkin teiltä suositusta, kun täällä on varmasti porukkaa joka on käynyt paikan päällä. Ideaali paikka olisi rauhallinen (mahdollisimman vähän liikenteen melua jne), mutta kuitenkin keskeisellä paikalla. Perussiisti paikka aamupalla olisi vähimmäisajatus.
Taorminan hotellit
5
673
Vastaukset 5
- Eiköhän
Täältä varmaan löytyy. Kartasta näkyy matka keskustaan. Luokiteltu jotenkin.http://bit.ly/GQrz54
- Hyvä hotelli
Continental Hotel Taormina on hyvä ja siisti hotelli. 50-60 Euroa / yö. http://bit.ly/GQrz54
Vello d´oro oli hotellimme parisen vuotta sitten. Se oli Corso umberton "yläpuolella" ja sieltä laskeutui portaa corsolle.
Kattotasanteelta upeat näkymät sekä merelle että Etnalle.
Voisin mennä uudelleenkin- Calamari
Terve!
Onko hotellissa Vello D'Orossa käyneitä ?
Minkälainen kokemus oli. Oliko siisti. Se on meille tärkeintä. Taitaa olla hiukan ajan patinoima, ei niin väliä, kunhan on toimiva ja ennenkaikkea siisti. Ruotsalaiset olivat hiukan eri linjoilla kokemuksistaan hotellista kuin suomalaiset, aika moni ei ollut lainkaan tyytyväisiä. Ilmastointi ei toiminut koko viikkona, hissi oli kaput koko viikon, respan sakki ei osaa englantia ym. Maisemia ja näkymiä ovat kaikki kehuneet...
Kiitos, kaikki kommentit otetaan vastaan.- annelee72
Minua kiinnostaisi Taorminassa Apartment Casa Teresa, onko kukaan käynyt? Netistä tietoa niukasti saatavilla ja vuokraus Bbplanet-sivuston kautta. Antavat vasta varauksen ja takuumaksun jälkeen oman spostiosoitteensa, jolloin voisi kysellä tarkemmin sieltäkin tietoja.onkohan huijausta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 41119
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r161982Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216793- 64703
- 61702
- 67656
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21618Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?132597Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66589Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32568- 34537
- 55528
- 47475
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40473- 44470
- 30463
Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40453- 37448
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?94438Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18430