Olen jo monta kuukautta metsästänyt shelttiä, blue merleä tai soopelia.
Voisitteko ystävälliset shelttipiiriläiset pommittaa minua linkeillä ja nimillä,
tuntuu että ne vähätkin pentueet jotka osuvat silmiini ovat aina varattuja? Asun pääkaupunkiseudulla joten en ihan pohjois-Suomesta asti voi koiraa hakea.
Kiitos jo etukäteen vaivannäöstä.
Mistä shelttipentu?
5
820
Vastaukset
- Tindra
Minulla on trikkipennut juuri nyt. Ota yhteyttä jos haluat,Kennel Minimix / [email protected]
- Kaaau
Shelttiyhdistyksen sivuilla www.shetlanninlammaskoirat.fi on ainakin tällä hetkellä paljon pentuja välityksessä! Itse löysin oman shelttini kasvattajien nettisivuja selaamalla. Melkoinen hommahan tuo oli, mutta toisaalta minulla kävikin tuuri, kun satuin olemaan ensimmäinen soittaja kyseisestä pennusta. Kärsivällinen kannattaa kuitenkin olla, kyllä se oikea pentu vielä kohdallesi sattuu. :)
- m.ala-poikela
No jos astutus onnistuu ja syntyy yli 3 pentua niin tuut saamaan täältä kahden rekisteröidyn sheltin trikki tai soopeli pennun..
Astutus tapahtuu näinä päivinä... :D
MINÄ SAAN HETKEN HOIVATA KOIRA VAUVOJA...- kohta apulassa...
Aika heppoisin perustein luovutat pennun, tuskin olet kunnon luotettava kasvattaja :( Itse en moiselta koiraa edes ottaisi!
- lemmikki, ulkoilutta
E m i l i a ! Joko pentu on löytynyt? Kohta syntyy soopeli- tricolor yhdistelmästä pentuja. Kerro lisää olosuhteista joihin koira tulisi. Terv. [email protected] Sysmä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun503364Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5522078Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si841976Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171960- 201588
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431528- 281386
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901349Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1281307KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar481230