Nyt on kahden viikon matka elokuulle varattu:) Magdas hotellissa kävijät, osaisitteko kertoa muutamia vinkkejä ym..
-onko yksiöissä hiustenkuivaajaa?
-pesukoneet ilmeisesti on vapaassa käytössä, saako pyykkiä jonnekin kuivumaan, onko yksiössä telinettä, narua yms?
-saako aamupalalle mennä halutessaan vaikka ei olisi etukäteen siitä maksanut/tilannut?
-saako hotellilta muuten pikkusyötävää?
-onko lähellä jotain pikkukauppaa, yms..?
-kuinka pitkä matka on valtos rannalle?
-jos auton vuokraa, tuovatko auton hotellille? pääseekö hotellilta hyvin autolla isommalle tielle, vai pitääkö ajaa keskustan "läpi" ?
-tiedätkö sivua missä olisi kuvia hotellilta ja varsinkin yksiöstä?
Muitakin juttuja voi hotellista kertoa, jos mieleen tulee:) Kiitos paljon!
Magdas ja Parga
1
1589
Vastaukset
- Kysy vaan
Onneksi olkoon, hieno valinta!
Hiustenkuivaaja on.
Parvekkeella on naruja pyykin kuivattamiseen.
Aamupalan voi ostaa joko etukäteen tai käydä silloin kun haluaa ja maksaa erikseen. Aamupala ei ole ns. seisova pöytä vaan voit valita kreikkalaisen, saksalaisen tai brittiversion muistaakseni. Se valmistetaan vain sinua varten ja tarjoillaan pöytään, sateen sattuessa sisätiloissa. Jos olet maksanut etukäteen ja lähdetkin aamulla aikaisin retkelle, voit pyytää aamiaispaketin edellisenä iltana itsellesi. Magdan valmistama appelsiinimarmeladi on todella hyvää, yritin ostaa sitä mukaani, mutta eipä ole myynnissä.
Pikkusyötävää saa, salaattia, kreikkalaista pizzaa yms. olutta/viiniä/drinksuja.
Uima-allas on pieni, omia eväitä ei suvaita.
Pyykinpesumahdollisuuden lisäksi voi myös saunoa. Kuvan löydät Magdasin sivuilta.
Melko lähellähän on koko kylä kauppoineen, eli kauppaa ja leipomoa löytyy aivan riittämiin kuten tavernoitakin jne.
Valton rannalle on n. 800 m, tosin korkeuserot ovat melkoiset, tuntuu erityisesti helteellä aika hikiseltä touhulta.
Kannattaa käydä myös Lichnos rannalla jonne pääsee satamasta veneellä maksua vastaan tai kävellen (n. 4 km) tai autolla/taksilla. Rannoilla on tavernoita.
Magdasin henkilökunta on erittäin ystävällistä, auton vuokraus varmasti onnistuu.
Isoja teitähän Pargassa ei ole, kylän läpi menee yksi väylä.
http://www.magdas-hotel.com/
Magdasissa on ollut tapana että Magdasin väki musisoi torstaisin illalla useamman tunnin; konsertti on asukkaille ja ilmainen, kruunaa loman Magdasissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työttömyys on kasvussa - Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa
Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa. Työttömyys on kuitenkin kasvussa. Mitä itse aja3462751Mikä piirre on kasvoissa tärkein?
Mikä piirre on kasvoissa tärkein kun valitset seuraa itsellesi?1201529Suurimman myrskyilyn jälkeen
vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul481360Mikä häpeä Haapaveden kaupungille
Avin huomautuksen mukaa hoitoyksikkö on ollut monin osin lainvastainen. Huomautettavaa on monista asioista. Miten Haa57976Ruumis kanavassa
Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan15954Tojotamies törttöili taas auton eteen
Ja taas joku Tojotapappa vähät välitti liikennesäännöistä ja kääntyi viitostietä ajaneen auton eteen tänään, tällä kerta27924Ei mitään menetettävää
Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo149888- 80878
En sano tätä pahalla
Mutta olihan meillä aika reippaasti ikäeroa ja aivan erilaiset elämäntilanteetkin. En vaan jotenkin tajunnut sitä aiemm66862Tiedättekö miksi mies on olemassa?
Lisääntymistä varten. Ei mitään muuta hyötyä. Jos nainen voisi lisääntyä ilman miestä, luuletteko miehet että naiset tar205829