..Millainen hoitosuunnitelma teillä oli rintasyövän hoidoksi ja miten hoidot on meneet,onko ollut paljon sivuvaikutuksia ja jos,niin millaisia?
Onko hoidoista ollut vastinetta ja onko syöpä mahdollisesti hoidoista huolimatta uusiutunut jo aikaisemmin syövän sairastaneilla.
Rintasyövän sairastaneet..
3
202
Vastaukset 3
- -ra
useimmat saavat 6 sytostaatti tiputusta 3 viikon välein,ja sitten 28-30 sädrhoitoa per'tt'isineen arki päivineen.
- ei ymärrä!!!
sädrhoito=sädehoita,luulisin?
per`ttìsinneen??? peräpukamako?
- sairastanut.
Minulla oli tällainen hoitosuunnitelma leikkauksen jälkeen:
3.kertaa taxo - tiputus kolmen viikon välein.
3.kertaa ceff.tiputus kolmen viikon välein.
25.kertaa sädehoito,5.päivänä viikossa.
Arimidex.lääke 5.vuoden ajan / seuranta 5.vuoden ajan.
Hoidoista tuli sivuvaikutuksena hiusten ym. karvoituksen lähtö,lievää pahoinvointia,väsymystä,loppuvaiheessa makuaisti muutoksia,kynsi vaurioita.
Olen toipunut hyvin syövästä,hoidoista oli vastinetta.Syöpäni ei ole uusiutunut,kontrolli käynnit vuoden välein,minulla edessä enää 2.kontrolli käyntiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1112297
- 70909
- 60892
Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?
Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,263785Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista
Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l129711- 53629
- 39602
Ttp:llä kuontalot ojennukseen
Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste61579- 62525
- 32519