Lufthansan tarjoilu

miami

Onko jollain tietoa Lufthansan tarjoilusta turistiluokassa, eli onko ilmaiset juomat ym.? Olen lähdössä Helsingistä Frankfurtin kautta Miamiin, montako ateriaa mahtaisi olla Frankfurt-Miami välillä (10 h) ?

5

1951

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miau

      Kyllä ne Lufthansalla tietää, kun sinne soitat tai meilaat.

    • Lusthansa

      Our Economy Class
                  
      With Lufthansa you are in good hands right from the start

      Seats with individually adjustable headrests, an attractive Inflight Entertainment program, and meals based sensibly on departure times and destinations make your stay on board with us a great experience. The meals are rounded off by a wide range of beverages.

      We also serve a 'movie snack' during the on-screen entertainment program.

      In our Economy Class, your vacation begins as soon as you're on board. Let our Service Professionals spoil you! 
                 
      http://cms.lufthansa.com/fly/de/en/inf/0,4976,0-0-781052,00.html

    • sfo

      Lufthansan lennolla frankku-miami totesin Lufthansan tarjoilun spartalaiseksi että ainakin oma vesipullo mukaan atlantin ylitykseen on niukka tarjoilu ja vaan yksi kahvi ja sekin vasta
      loppupäässä, yksi ateria chickenia tai pastaa
      alkumatkasta ei sitten mitään muuta jotta parempi jos omat eväät mukaan.

      Hki-Frankku saa tahtomattaan kasvis aamiaisen siltä se vaikutti ei mitään kuin sämpylä ja marmelaadia.keksi ja kahvi

      Lufthansan eväitä ei voi kehua mutta onhan ne ilmaisia ja miamin kone on täynnä örveltäviä saksalaisia kannattaa soittaa Lufthansan Suomen konttoriin ja pyytää jos saa varattua sille lennolle jo etukäteen ikkunapaikan tai käytäväpaikan muutoin voi joutua Jumbon keskipaikoille lihavien shortsihousuisten arjalaisten sekaan kuuntelemaan äänekästä saksaa kymmeneksi tunniksi.

    • Mikko

      Itse lensin joskus hel-fra-jfk/sfo-muc-hel ja olin tyytyväinen jokaisella legillä tarjoiluun. Vettäkin sai riittävästi, vaikka olinkin varautunut omalla vesipullolla. Kaikki tarjoilu oli ilmaista, mutta mitäpä sitä Gin&Toniccia ja punaviinilasillista enempää.

      • Lufthansan ateriat

        Lennolla HEL-FRA tarjoillaan kylmä ateria ja ilmaiset juomat. Lufthansan lennola FRA-MIA tarjoillaan alkumatkasta lämmin ateria, jonka saa yleensä valita kahdesta vaihtoehdosta. Ennen laskeutumista tarjoillaan vielä joko aamiainen tai kevyempi ateria. Kaikki ateriat ja juomat ovat ilmaisia myös turistiluokassa. Pitkillä lennoilla kannattaa kuitenkin käyttää harkitusti alkoholia. Sen sijaan oman hyvinvoinnin vuoksi kannattaa juoda paljon vettä ja mehua, joita voi itsekin hakea koneen keittiöistä.

        Lufthansan ateriat Atlantin ylittävillä lennoilla ovat ihan OK, joskaan ei mitään luksusta. Mielestäni SAS:n ateriat ovat hieman parempia, mutta Finnairin yleensä huonompia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      100
      6434
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3843
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3230
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      370
      1746
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1340
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      999
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      976
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      900
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      879
    Aihe