Missä vika

Mul on 95 v mallia oleva 1.6 mondeo, ajettu n. 86 tkm. Kiihdyttäessä se nykii aika lailla vaihteesta riippumatta. Se on tehnyt tätä muutaman kerran. Ei kovin mukava ajaa. Tulpat on just vaihdettu, ei vaikuttanut. Jos tiedät jotain niin kerro ihmeessä.
3228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Edellisessä Escortissa(-95, 1.6 16V) oli sama vika. Muistaakseni vaihdettiin puola.... Vikaa etsittiin pitkään, ilmeni esim. liikennevaloista lähtiessä ja pari kertaa meinattiin saada uusi kylki :)

Äänestä

Jospa vaihtaisit myös puolan johdot. Oisko hiilijohtimet, jotka ovat murtuneet ja jokin päästää "läpi".

Äänestä

Vaihda tulpanjohdot. Kait pensansuodatin on vaihdettu ajallaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1982 kirjoitti:

Mul on 95 v mallia oleva 1.6 mondeo, ajettu n. 86 tkm. Kiihdyttäessä se nykii aika lailla vaihteesta riippumatta. Se on tehnyt tätä muutaman kerran. Ei kovin mukava ajaa. Tulpat on just vaihdettu, ei vaikuttanut. Jos tiedät jotain niin kerro ihmeessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu