onko vw maailman huonoin auto

moottorien puolesta yleinen mielipide on kyllä,lämmitysjärjestelmän puutteellisuudesta johtuen kyllä,yleinen mielipide alkaa olla vw,tä vastaan pahoin kärsinyt vw,n huonosta laadusta ja kyvyttömyydestä korjata vikojaan,
14647
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

ihme runoilija!

En kehtaisi kirjoitella jos minulla olisi noin huono kirjoitustaito!

Äänestä

puoli on se että ei ruostu kirveelläkään,tai ainakaan mun -97 mallissa ei ole ruostetta missään..Mutta ripakopallinen etupään niveliä menee vuodessa.

Äänestä
  • Yli 1,5 milj.km. tullut ajettua poloilla,jetoilla,golffeilla, ventoilla ja transporterillakin pikkusen.
    Ei noista oikein pahaa sanottavaa,vaikka autot olleet TODELLA rankassa jakeluajossa. Ajettu hyvin paljon sorateitä,eikä vauhtiakaan ole paljon himmailtu.
    Joskus jonkun pyöränlaakerin ja nivelen joutunut vaihtamaan.
    Jarrupaloja mennnyt sitte sitäkin enemmän.
    Koneiden kanssa ei juurikaan ole ongelmia ollut,kaikki olleet dieseleitä

    Äänestä

Pelle joka on erehtynyt ostamaan jonkun kiiaa tai huihai i jotain riisikipon. Keltanahkaiset vinosilmät ajelivat aaseilla ja rattailla istuttaen riisiä kuraveteen kun länsimaissa jo autoiltiin ja kuunneltiin radiota.

Äänestä
  • Tässä on taas hyvä osoitus volsuvanien henkisestä tilasta.

    Äänestä

  • Otan Osaa kirjoitti:

    Tässä on taas hyvä osoitus volsuvanien henkisestä tilasta.

    Tyyli oli suoraan kopioitu meidän tojouskovaisten uskonvahvistuskirjoituksista.

    Äänestä

VW onnistuu lumoamaan minut joka autonvaihtokerta; laadukas sisustus ja muovit, sekä hyvä ajaa ja turbobensakone vääntää ja dsg vaivaton.

Mutta, kun muuutama kk takana alkaa aina vikaruljanssi jolle ei tule loppua ja VW Center kieltää tyyppiviat ja sanoo "ominaisuuksiksi". Uhoan aina vaihtavani Toyotaan tai Hyundaihin mutta siihen se jää kun ne eivät tunnu yhtä vankoilta ja hyviltä ajaa.

Lienen masokistien sukua?

Äänestä

Vastaus aloittajalle; Se ei ole maailman huonoin auto! Huonoin on Mersu Sprinter. Se hajoo ihan käteen jo uutena ja kolmen vuoden vanhana ruostetta joka paikassa.

Äänestä

Kirjoittele ossss vaan vanhalla tutulla nimmarilla.
Hukkaa jo se vanha ruosteinen Wokkerisi ja vaihda merkkiä, niin pääset toiseen seuraan kirjoituksiesi kanssa.

Äänestä
  • Minulla on Lada mutta Volkkarista haaveilen joka ikinen päivä.

    Äänestä

  • Kuka meistä?Aivan sama.
    Juttu jatkuu turhillakin kannanotoilla.

    Äänestä

vw on saksan mosse

Äänestä

Voip ollakkin.

Kun volsun omistajia kuuntelee niin oli mitä oli niin on.

Äänestä
  • Kaikkihan sen tietää, mitä paskoja kaikki VW-konsernin autot ovat. Ei tarvi katsoa kuin jälleenmyyntiarvoja. Kukaan ei niitä halua ja seisovat myymälöissä . Tilastoistahan sen näkee.
    http://www.ajovalo.net/ArvoYhteenveto.htm

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokahan korjaantuu kirjoitti:

moottorien puolesta yleinen mielipide on kyllä,lämmitysjärjestelmän puutteellisuudesta johtuen kyllä,yleinen mielipide alkaa olla vw,tä vastaan pahoin kärsinyt vw,n huonosta laadusta ja kyvyttömyydestä korjata vikojaan,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu