Nappasin juuri lennon Frankfurt-Hahniin. Hinta 2.4. meno ja 11.4. paluu yhteensä 10 euroa (5 euroa suunta). Hintas sisältää verot ja muut maksut. Frankfurtiin näitä viiden euron lentoja ei näytä olevan kovin paljon, mutta sen sijaan reitillä Tampere-Kaunas viitosen lentoja näytti olevan runsaasti tarjolla toukokuun loppuun asti. Vinkkinä jos joku haluaa piipahtaa keväisessä Kaunasissa tai Vilnassa, jonne on bussiyhteys Kaunasin kentältä.
Pitkään aikaan ei ole ollut tarjolla näin halpaa hintaa Ryanairilla.
Pitkästä aikaa superhinta
9
506
Vastaukset
- Folke West
Nappasit ja nappasit, v1ttu aivan sama!
- Erkki Nimim
Turku - Brysseli -reitillä on myös 5 euron lippuja
Turku - Lontoo välillä taas löytyy 9 euron lippuja...
Ryanair hemmottelee suomalaisia- jhkjhklhlk
Eipäs, vaan Turun kaupungin veronkantopiiri ja elinkeinomaailma, sekä Helsinki Vantaalta operoivat muut lentoyhtiöt. Nuo tahot hemmottelevat suomalaisia, koska nuo tahot maksavat mainitsemasi Ryanairin lennot matkustajan puolesta.
Ilmaista ei tässä maailmassa ole mikään koskaan, vain maksajat vaihtelevat. - ei ymmarra
jhkjhklhlk kirjoitti:
Eipäs, vaan Turun kaupungin veronkantopiiri ja elinkeinomaailma, sekä Helsinki Vantaalta operoivat muut lentoyhtiöt. Nuo tahot hemmottelevat suomalaisia, koska nuo tahot maksavat mainitsemasi Ryanairin lennot matkustajan puolesta.
Ilmaista ei tässä maailmassa ole mikään koskaan, vain maksajat vaihtelevat.Miten Helsinki-Vantaalta operoivat yhtiöt maksavat Turun Ryanair lennoista?
- ay,ay!
ei ymmarra kirjoitti:
Miten Helsinki-Vantaalta operoivat yhtiöt maksavat Turun Ryanair lennoista?
No varmaan joutuvat maksamaan johtajilleen, että häätäisivät kilpailevat yhtiöt pois. Nimeltä mainitsematta.
- Verojenmaksaja
jhkjhklhlk kirjoitti:
Eipäs, vaan Turun kaupungin veronkantopiiri ja elinkeinomaailma, sekä Helsinki Vantaalta operoivat muut lentoyhtiöt. Nuo tahot hemmottelevat suomalaisia, koska nuo tahot maksavat mainitsemasi Ryanairin lennot matkustajan puolesta.
Ilmaista ei tässä maailmassa ole mikään koskaan, vain maksajat vaihtelevat.Kyllä se on niin, että itse minä maksan lentoni. Minähän se Turun kaupungille veroni maksan, joten on täysin oikeus ja kohtuus saada niitä näin takaisinkin päin.
Hyvä ja kiitos Ryanair loistavasta palvelusta, nytkin 4 lippua ostettuna, kokonaishintaan 98 euroa. - Irmeli Pöksyittäkiva
Verojenmaksaja kirjoitti:
Kyllä se on niin, että itse minä maksan lentoni. Minähän se Turun kaupungille veroni maksan, joten on täysin oikeus ja kohtuus saada niitä näin takaisinkin päin.
Hyvä ja kiitos Ryanair loistavasta palvelusta, nytkin 4 lippua ostettuna, kokonaishintaan 98 euroa.Ei ole mitään hajua maksaako Turku itseasiassa mitään markkinointi rahaa Ryanairille, mutta maksaahan julkinen liikenne muutenkin aina. Miten lentoliikenteen ylläpito olisi jotenkin eri asia kuin vaikka linja-autoliikenteen ylläpito, kun on kuitenkin tärkeää, että ihmiset pääsevät helposti liikkumaan.
- Kikke L. Invenuttaja
jhkjhklhlk kirjoitti:
Eipäs, vaan Turun kaupungin veronkantopiiri ja elinkeinomaailma, sekä Helsinki Vantaalta operoivat muut lentoyhtiöt. Nuo tahot hemmottelevat suomalaisia, koska nuo tahot maksavat mainitsemasi Ryanairin lennot matkustajan puolesta.
Ilmaista ei tässä maailmassa ole mikään koskaan, vain maksajat vaihtelevat.Oletko koskaan tullut ajatelleeksi, että ehkä alennushinnat ovat mahdollisia siksi, että Ryanair ei käytä markkinointii juuri penniäkään?
Alennushinnat ovat Ryanairille tapa mainostaa, sillä viidakkorumpu pitää huolen siitä, että mainos menee perille saakka. Alennukset ovat siis kannattavaa liiketoimintaa, eivät mitään kuntien kusetusta.
Esim. Finnair taatusti pistää miljoonia markkinointiin vuosittain. Sen saman rahasumman voisi ohjata alennuslippuihin, jolloin myös Finnairilla voisi olla muutama 10 euron lippu per kone.
On totta, että esim. Lappeenranta tukee Ryanairin liiketoimintaa kentällään, mutta ei Ryanairin koko toiminta todellakaan perustu tukirahoihin, kyllä se bisnes kannattaa ihan ilmankin.
- 1919191919
Superalet ol ja men
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.1382368Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n712289Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi661959EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt751658- 1051533
Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan1021498Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men1191391Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki321254Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191191- 811134