Vilperi!

Vilperi-fani

Kirjottaisit ny sinne sun omille sivuille! Sun juttuja on niin kiva lukea.

16

1264

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fan-initon

      Aivan niin. Ei niitä täällä kukaan kaipaa.

    • vilperi571

      Kausi on taas ohi mun osaltani, niin jutunjuuret on vähäisiä, mutta eiköhän jotain pieniä päivityksiä muille kuin matkailuosiolle kesän mittaan tule. :)
      Tällä foorumilla vastailen vain asiallisiin kysymyksiin tai mikäli "ärsytyskynnykseni" ylitetään. ;)

      Kevät tulee ja mökkikausi alkaa, niin on muutkin asiat mielessä kuin Kanarian matkailu.
      Hyvää keväänodotusta vaan kaikille!

      T. Vilperi

      • Anonyymi

        ...


    • lovisa-muori

      Nyt kyllä mielestäni Vilperin haukkuminen saa riittää!! Vaikka en olekaan samaa mieltä kaikista asioista hänen kanssaan on täällä vielä sananvapaus ja jokainen saa ilmaista mielipiteensä,vai kuinka? Vilperi on kirjoittanut tälle palstalle paljon asiaakin ja varmasti moni on saanut neuvoja kysymyksiinsä.Jos jokainen kirjoittaisi omalla nimmarillaan täällä olisi ehkä vähemmän näitä puskista huutelijoita.Hyvää keväänjatkoa kaikille ikään ja sukupuoleen katsomatta!

      • don Luis

        Kukaan ei voi pitää meistä kaikista,kyse on vain siitä miten suvaitaan ketäkin.
        Minusta persoonallinen asioiden esiintuominen on juuri sitä mistä tällä palstalla syntyy"mielipiteenvaihtoa".Puolustan kaikkia niitä jotka kiukuttelematta Osaavat poimia asiat jutuista ,eivätkä takerru pikkujuttuihin.


    • enemmästväliä

      Joo. Sammoo mieltä. Eeköhä alooteta oikee kunno rykääsy tuollaasta viliperiä vastaan. Mistälie tänne ilimaantunukkaa.

      • don Luis

        Sallikaa lasten,vai miten se meni.Näin kirkosta erossa olleena sallisin Vilperin siinä kuin jotkut Tollotkin.Myönteisyyttä .


      • mettäveikko
        don Luis kirjoitti:

        Sallikaa lasten,vai miten se meni.Näin kirkosta erossa olleena sallisin Vilperin siinä kuin jotkut Tollotkin.Myönteisyyttä .

        Minä oun sammaa mieltä. Annetaan Vilperin olla rauhassa hotlassaan. Syksyllä hän kuitenki virittää miittinkikeskustelun, niin sitte taas aktivoidutaan.


      • puska.jussi
        mettäveikko kirjoitti:

        Minä oun sammaa mieltä. Annetaan Vilperin olla rauhassa hotlassaan. Syksyllä hän kuitenki virittää miittinkikeskustelun, niin sitte taas aktivoidutaan.

        Vaihdoit vaan nimmaria ja käänsit takin ;-D ??


    • Anonyymi

      On se kumma kun pitää vanhoja ketjuja nostaa esille. Vaikka voihan näissä jotain asiantynkääkin olla.....ehkä

    • Anonyymi

      Täällä ollaan.. Asia kirjoittaja valmiina tosi toimiin!

      Harmi vaan kun ylläpito järjestään poistaa lähes kaikki asiakirjoittajien tekstit.

      Luulisi näinä vapauden aikoina saavan keskustella asioista niinkuin ne on. Syrjintä on laissakin jo kielletty.

      • Anonyymi

        Totta joka sana.


    • Anonyymi

      Kuke neitä vanhoijjaa nostellee.

    • Anonyymi

      Onko uutta jutunjuurta tiedossa.

    • Anonyymi

      Vanhojahan täällä kaikki viestit on. Yhdellä näyttää olevan satoja ja taas satoja viestejä, joku tarve kai viestiä joka asiaan. Jotkut taas ihan asiatietoa laittavat silloin kun on asiaa.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      23
      3083
    2. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      65
      646
    3. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      593
    4. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      551
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      34
      519
    6. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      479
    7. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      36
      475
    8. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      471
    9. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      17
      465
    10. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      460
    Aihe