Neuvokaapa

Kysymys niille, jotka tietävät konkurssimenettelystä; miten yritys voi parantaa jako-osuuskertymää?

Kiitos niille, jotka osaavat auttaa! :)
5108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Siis, velkojayritys vai konkurssiin menevä yrityskö?

Äänestä
  • Velkojayritystä tarkoitan, unohtui tarkennus.

    Äänestä

Jos sieltä yleensä jää jaettavaa pesenhoitajan palkkion jälkeeen voit laskea itsesi voittajaksi. Tietysti voit mennä huutokauppaan vedättämään hintoja. Kannattaa kuitenkin ottaa mukaan salkullinen setelirahaa jos sattuu huuto natsaamaan

Äänestä

Onko vielä muita keinoja? Kiitos!

Äänestä
  • Aika vähissä ne keinot on

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhmää kirjoitti:

Kysymys niille, jotka tietävät konkurssimenettelystä; miten yritys voi parantaa jako-osuuskertymää?

Kiitos niille, jotka osaavat auttaa! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu