Hotellimme Aquamarine on hintansa arvoinen, allasalue upea, huoneet hyvät, ravintolat upeat ja ruoka hyvää ja kaikenlaisia juomia saa rajattomasti, mutta juoppoja siellä ei onneksi olle. Siisteys ja palvelu hotellilla on moitteetonta.
Ranta mataluuden vuoksi ei oikein toiminut aikuiselle.
Sen sijaan hotellialueen ulkopuolella on tosi sottaista. Matka lentokentältä
hotellille läpi roskaisen ympäristön ei ole mieltäylentävä.
Merivesi tähän aikaan vuodesta on kylmää, onneksi allasvedet ovat lämmitetyt ja aurinko lämmittää riittävästi päivisin, parhaimmillla melkein 30.
8 tunnin pitkä bussimatka pyramiideille ei mielestämme ollut vaivan arvoinen.
Jos hyvä hotelli hyvillä palveluilla riittää, mene tuonne.
Terveisiä Hurghadasta.
viikko riitti
1
174
Vastaukset
- 17+4
No voi! Paljonko maksoit tuosta ilosta? Toivottavasti oli tarjouksella? Minun mielestäni matkasta kuin matkasta pitää jäädä olispa kiva mennä takaisin-fiilis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1192725Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2151129Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701121- 401035
- 61021
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38951- 36926
- 47914
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke123883Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36837