Siis tämä Suomen kaksikko; Katainen ja Stubb. Mutta missä Jutta, Valtiovarainministerimme?!
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2012/03/1517850/urpilainen-syrjaytettiin-saariselan-huippukokouksesta
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2012/03/1517850/urpilainen-syrjaytettiin-saariselan-huippukokouksesta
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eihän siellä ole kuin kokoomuslaisia. Kokoomus vie tämän maan konkurssiin.
- Minua ei jotenkin yhtään yllätä, että kokoomuksen pojat kutsuivat Lappiin talousmiehiä maailmalta, mutta valtiovarainministeri Urpilainen ei saanut kutsua. Se kertoo kaikelle kansalle avoimesti sen, millainen on kokoomuksen johdossa asenne naisiin, Kiviniemi tokaisee Facebookissa.
Eikös olekin jännä yhteensattuma,kun nämä palaverit sattuvat aina tähänaikaan vuodesta ja juuri tuonne lappiin. Rivikansalainen ei löydä vapaata soppea tähän aikaan noilta seuduilta.
"Katainen on pääministerikaudellaan osoittanut, ettei kokoomuksella ole enää yhtään porvarillista tai oikeistolaista periaatetta. Kaikki kakkosnelosta pienempi niellään, kunhan pääministerin paikka säilyy", Heikkinen kirjoittaa.
Heikkisen mielestä Kataisen veronkiristyspaketissa ei ole tehty mitään oikein.
"Paljon mainostetut perälaudat paukkuvat, velkaa tulee kehyskaudella lisää 18 miljardia ja kiristyvä verotus ajaa yksityisen sektorin entistä pahempaan ahdinkoon. Kuka tällaista kehtaa puolustaa? Minä en ainakaan."
Heikkisen mukaan puolue on nyt valtansa huipulla olleessaan aatteellisesti täysin pohjamudissa.
"Koska puoluekokous toisensa jälkeen nämä samat ihmiset suosionosoitusten kera taputellaan päättäville paikoille, eikä edes yksikään kansanedustaja ääneen vastusta typerimpiäkään päätöksiä, täytynee todeta puolueen muuttuneen nopeammin kuin minä olen pysynyt mukana."
Heikkisen blogi Uudessa Suomessa
http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/oululainen-kokoomusnuori-puolue-on-aatteellisesti-pohjamudissa/571983/
mikäpä siinä kun kapitalistit kutsuvat kylään kommareita on tämä maailmakaikkeus ihan sekasin,en kyllä itse suosi kumpaakaan noista en ede s kokoomuslaisia sehän nyt selvääkin ettei Suomea konkurssi kypsään tilaan ajanutta puoluetta kantsii suosia kenenkään:) eivätkä demarit juurikaan parempia ole,suomi taantuu kiitos kokoomuksen kreikkaa pohjattomaan kaivoon syöksevän rahavirran saattelemana me suomalaiset maksamme sen lisäksi että typerät turistit vievät rahaa niille hispaanoille annamme heille vielä muka velaksi rahaa näin pienestä maasta ja kärsimme itse sekään ei riitä,vaan äänestäm,me maan johtoon täysin virkaan kykenemättömiä henkilöitä.