On se jumankauta kumma, että ne molemmat USB-portit on pitänyt tunkea vieri viereen. Jos haluaa pitää nettitikkua koneessa, niin sitten on toinen USB-laite, esim. muistitkku, pidettävä roikkumassa jatkojohdon päässä. Vierekkäin ne eivät mahdu, koska paikat ovat liian lähellä toisiaan. Muistikortin lukijakin olisi ihan kiva yllätys, nykyäänhän sellainen on kaikissa muissa tietokoneissa, paitsi MacBookissa.
USB-portit liian lähekkäin.
4
214
Vastaukset
- ei vaan toimii
Yhtä hyvin voi kysyä, miksi ne tikut pitää olla niin isoja ja leveitä? Eli miksi joitakin muistitikkuja mahtuu hyvin kaksi rinnakkain, mutta jokin muistitikku voi viedä jopa parikin viereistä liitinpaikkaa? Jos laitteiden kokoa varten tehtäisiin standardi, niin kumpi olisi parempi, se, että laite olisi isompi kuin liittimen leveys vai se, että laite pitäisi olla maksimissaan liittimen levyinen?
Muistikortin lukija on tosiaan kiva, ja onhan minunkin koneessa sellainen. Pieni haitta on, että kamera käyttää CF-kortteja ja tietokoneessa on vain SDXC-korttipaikka. - Sama vika!
Liian lähekkäin ovat.
- paha...... ,,,
suunittelu moka..
- Sontaa
Mitä odotit? Ohan se Apple. takuu paskasta suunittelusta ja tekniikasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-226506Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite925845Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin993839- 1263812
- 1281595
- 571497
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301412- 381229
- 451203
- 271187