Malaysian Gp

Olipas yllätyksellinen malesian gp, varsinkin Alonso ja Perez. Edelleenkin pieni arvoitus tuo Lotuksen kisavauhti normaalikelissä, ja lähtöpaikka hyvä. Hyvin Kimi ajoi silti. Jumalauta, Massa pois tuolta, siis ihan kuin joku amatööri.
7118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eipä tuo nyt kovin suuri yllätys ole, jos kaksinkertainen maailmanmestari voittaa!!!!!!!!!!!!!
Ja Perez oli jo Melbournessa tosi hyvä - lähtöruudusta 22 pisteille.

Äänestä
  • Keliolosuhteet auttoi Alonson voittoon, ja ei tuo ferrari kovin huono ollut märällä ajattaessa. Heti kun kuivankelin renkaat alle niin näki ferrarin todellisen kyvyn. No Kimi teki Spassa saman, paitsi että ei sään takia.

    Mitkä olisi olleet tulokset jos olisi koko kisa ajettu kuivalla???
    Ei olis Alonso voittanut eikä Perez ollut kakkonen.
    jos jos jos jos jos.

    Äänestä

Sauberille tulee nolla lasku ferrarin moottoreista ,kun noin nätistä auttoivat ja parille seuraavalle kaudelle myöskin ,kun vain vaihtavat päittäin Perezin massaan...

Äänestä
  • Joo aika hyvin hoiti Perez tuon Ferreri -Sauber kisailun kun ei suoraa käskyä kehdattu julkisesti kertoa. Tuli vahingossa "ajovirhe", nyt on alennusprosentit moottoreista saatu.. :)

    Äänestä

Hurja kundi näyttää olevan tämä Perez.
Nähnyt monia tulokkaita ajamassa Formulaa, mutta tästä kaverista tuli viimeistään Malesiassa mieleen monien asiantuntijoitten mielestä maailman paras F1 kuski Gilles Villeneuve !

Äänestä

Montaks mestaruutta gillesillä on?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


GA## kirjoitti:

Olipas yllätyksellinen malesian gp, varsinkin Alonso ja Perez. Edelleenkin pieni arvoitus tuo Lotuksen kisavauhti normaalikelissä, ja lähtöpaikka hyvä. Hyvin Kimi ajoi silti. Jumalauta, Massa pois tuolta, siis ihan kuin joku amatööri.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu