Saariselkä Pääsiäisenä, tanssit ym

Reissu varattuna ja nyt kiinnostaisi tietää millaiset latuverkot löytyy. Lähinnä mietityttää onko laskut kovin hurjia ja löytyykö tällaiselle sunnuntaihiihtelijälle vähän tasaisempia reittejä. Entä millainen meno on iltaisin, onko ravintolassa tanssittajia? Monotansseista luin ja ollaanko siellä oikeasi monot jalassa tanssimassa???
6677
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Saariselältähän löytyy melko tasaisia reittejä hiihtoon, mutta myös salakavalia piiiitkiä nousuja. Ravintoloiden tanssittajista en tiedä kun en itse ole siellä...!

En ole nähnyt porukoiden menevän monotansseissa ihan monoilla... taitaa se luistelumomoilla olla hankalaakin. Se on semmoinen afterski- tilaisuus, johon jotkut jopa pynttäytyvät hieman.

Äänestä

Kuumat tanssit odottaa siellä sinua,kannattaa kumminkin laittaa
tanssikengät mukaan varalle,monoista lähtee hajuakin.
Hiihtää voi tasaisellakin ladulla,jos haluaa valita kunnon maastoa
sitäkin löytyy.
Kuumat kiimaviikot menossa Saariselällä.

Äänestä

Varaa paljon kortsuja matkaan,voi pian siippasi yllättyä

Äänestä

Ei ehkä kannata suksia ottaa jos ei alibiksi lähtiessä. Huvitteluhan siellä on pääasia eikä kannata sitten olla ronkeli, rumilta saa usein parhaat kyydit.

Äänestä

Jaahas, miten mulla on ollut sellainen käsitys, että Saariselkä olisi rauhallisempi paikka. Eipä ole siippaa, jonka yllättää, joten siinä mielessä täytyy tuottaa nokialaasta-tyypille pettymys. Ja "hiihtäjälle" tiedoksi, että kyllä ajattelin ihan hiihtää. Kiitos asiallisista ja asiattomista vastauksista.

Äänestä

Hanki latukartta ja pitäydy sinisissä reiteissä, niin laskut pysyvät hanskassa.

Monotanssit Laanihovissa joka päivä klo 14-17. Ladut kun menevät mukavasti vierestä, niin sinne on mukava poiketa päivätansseihin paluumatkalla.

Illalla sitten Tunturihotellin tanssit klo 21 alkaen kahdessa kerroksessa.

Nautinnollisia hiihto- ja tanssikelejä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


monotansssssi kirjoitti:

Reissu varattuna ja nyt kiinnostaisi tietää millaiset latuverkot löytyy. Lähinnä mietityttää onko laskut kovin hurjia ja löytyykö tällaiselle sunnuntaihiihtelijälle vähän tasaisempia reittejä. Entä millainen meno on iltaisin, onko ravintolassa tanssittajia? Monotansseista luin ja ollaanko siellä oikeasi monot jalassa tanssimassa???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu