kiertää keskuskadulla, pitää kauheata mölysaastejumputusta ja tukkii liikennettä
kenen mopoauto
kadunylittäjä
12306
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tuosta hyvästä sahaan putkenkin poikki.
Jämsään pitäisi saada pikaisesti myös useita mopotaksiasemia. Mopotaksejahan jo liikenteessä liikkuukin. Parhaat ottavat kyytiin jopa 5 henkilöä.
Kyllä näitä mopoautoja voisi olla enemmän ja sais olla mopoauto centteri mistä sais ostaa niitä ja huallattaa.
Varmaankin jonkun UPM paperijullin jälkikasvua lähes kaikki seppolan mopoautokuskit.
Juu katos kun rahua on että ranteita pakottaa, saattaahan tilanteeseen tuoda tulevaisuus pysyvän muutoksenkin?
Se on Riukulehdon mopoauto. On näemmä vaihtanut fillarinsa konevoimalla kulkevaan.
Ei taija Arto Rikhartilla olla edes kausikorttia Jypin pelihalliin, vain onko peräti lehdistökortti jolla pääsee ilmatteeks seuraamaan pelejä.
Artolla on VIP kortti seppolan kelaan ja sossuun.
sama romu tukki taas tänään liikennettä, kyllä niin korpee!!!
Minuakin niin pisti vihaksi kato ku olin kelaan viemässä asumistuki hakumuksia ja en ehtinyt kaljalle Rossoon ennen puolta päivää.
vittuako täällä vikisette, menkää päin naamaa sanoo..
Hohhooo kuset housuus ku tuun sanoo sulle pipopää