KOIRAPUISTOJA KAIVATAAN

:D

Hei, Tietääkö joku missä vantaalla olisi hyvä koirapuisto? asumme myyrmäessä olisi kiva, jos joku tietäisi jonkun kivan puiston tässä lähettyvillä. :)

2

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dmas

      Pitkäkoskella isot koirapuistot. Pienille ja isoille omat puolet.

    • HautMaut

      Variston ja Vapaalan rajalla oli aika mukava, isoille ja pienille erikseen omat alueet, hiekkaa keskellä ja reunoilla ruohoa ja muutamia puita/pensaita,pientä polkuakin siinä pusikoiden seassa. Oli siellä lukuisten urheilukenttien päässä. En osaa sanoa käykö paljon koiria kun ensimmäistä kertaa tänään käytiin.

      Pähkinärinteen puisto oli aika kehno: ei edes kovin iso, pelkkä hiekkakenttä vaan,reunassa muutama puu. Siellä oli isoille ja pienille koirille erikseen alueet myös,mutta molempien todella karut.Välillä paljon porukkaa,välillä hiljaista.

      Ja näemmä ihan lähellesi Myyrmäkeen on tulossa puisto tänä vuonna! Ellei jo ole tullut? (2012 lukee tuolla Vantaan sivuilla että valmistuu)

      http://www.vantaa.fi/fi/ymparisto_ja_luonto/elaimet/koira-aitaukset/koira-aitaukset_kaupunginosittain/myyrmaki

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      137
      6279
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      66
      5192
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3665
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3250
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      104
      2340
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2276
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      0
      1990
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1608
    9. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      76
      1098
    10. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      12
      1008
    Aihe