10 päivää Malagassa edessä ja auto vuokralla. Mitä must kaupunkeja ajomatkan päässä olisi? Suunnitelmissa Gibraltar, Sevilla ja Granada.
Malaga
Katriina
2266
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos kerran Malagassa olet ja Gibraltarille suunnittelet meneväs, koko aurinkorannikko on matkasi varrella. Suosittelen ainakin, että poikkeat Fuengirolassa Mijasin vuoristokylässä.
kyllä, että siinähän se koko Costa del Sol on matkan varrella, mutta kun yritän päinvastoin yleensä välttää pahimmat turistirysät. Siis paikat, joissa joka toinen suomlainen on käynyt. Siksi haen ehkä mielummin paikkoja, jotka eivät ole ihan siinä rannikolla, vaan vuorten takana. Paikkoja, joissa ehkä joutuisi käyttämään oikein espanjan kieltäkin ja joissa olisi hienoja kohteita valokuviin.