Wartburg 311 vm 1965

kaveri osia vailla

Hakusessa olisi liuta osia kyseiseen autoon. Olisiko vinkkiä myyjistä?

Tarpeissa olisi ainakin:

- jarrupääsylinteri
- korin tiivistesarja
- iskunvaimentimet
- jarruhihnat eteen ja taakse
- kattoverhoilukin olisi mukava löytää

Jos saisi tänne vinkkiä mistä kysellä tai sähköpostilla jerse (at) suomi24.fi

4

485

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fefeef

      hae Saksasta siellä on myyjiä
      google.de

    • Warppuri
    • Retkuilija

      Jos nappaat palasen alkuperäistiivistettä ja käyt vaikka etolassa, jos vaikka löytyisi. Ratsuniin löytyi oikeanmuotoista tiivistettä.

    • Nyt 20.6.2012 mennessä tilatut HOSCH superliima ja hitsausrakeet (2x20 g) ilman postikuluja. Tutustu www.superliima.fi. HOSCH, enemmän kuin superliima!
      Hitsausrakeilla ja HOSCH superliimalla voit lisätä puuttuvaa materiaalia tai vahvistaa sitä. Kovettuu sekunneissa, voidaan työstää heti ja päällemaalata. Esim. uusi kiinnityskorva rikkoutuneen tilalle, reikien täyttö, haljenneet muoviosat ym.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      180
      10936
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      87
      10399
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      233
      5841
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      180
      4654
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3146
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      171
      3135
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      39
      1943
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      298
      1528
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1360
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1294
    Aihe