....jos mitään ei tapahdukaan? Ei tulekaan uhvoja, ei ihmisen valaistumista, ei maailmanloppua/ uuden alkua.
Oletteko valmiita...
9
126
Vastaukset
- EL
Ei tapahdukaan, jos me ihmiskuntana jatketaan tätä samaa "pascanjauhantaa" samoilla uskomuksilla, uskonnoilla, johtohahmoilla ja -periaatteilla, siis samoilla elämänarvoilla kuin tähänkin asti. Muutos tulee vain jos me muutumme!
- On On
On tullu jo ja tulee koko ajan. Valituille.
- muuh triplza!
kekek-kekek kirjoitti:
Valitut saa jo Valiumia.
Sä kohta, tonttu. Kerjäät valiumia.
- :)
"Oletteko valmiita.......jos mitään ei tapahdukaan? Ei tulekaan uhvoja, ei ihmisen valaistumista, ei maailmanloppua/ uuden alkua."
tuo o aika hassu kysymys ku te ootte jo valmiita tuoho "jos mitää ei tapahdu". tuollo mikää ei muutu.
hassu juttu ei oo että te ette oo valmiina jos ootte vaa oottanu valmistautumatta. tuollo iha kaikki muuttuu.
"Muutos tulee vain jos me muutumme!"
moni ei usko muutokseen vaa tosi o ettei muutos tuu uskoe vaa tehde. fakta ihmiste rauha ei pysy ylläpitämättä vaa ku tuo o tiedossa nii ymmärtää ylläpitää mikä ei ihmiste mielessä oo.
tärkei o rauha ku harmonia nii kui myös ilo ei oo mahdollisii kui rauhassa. keinotekoisesti harmoniaa ja iloa o pimeä puoli luonu soda kautta hetke helpotuksena joka ei pysy missää muodossa.
fyysine muutos o helppo. istu alas ja meditoi 20 minuuttia päivässä ku maapallo oma kohoava taajuus vaikuttaa tehokkaammi tuollo ja samassa pyydetty apu vaikuttaa tehokkaammi tuollo.
ellei meditoi nii voi vaa rentoutua kokonaisvaltaisesti tai kävellä luonnossa tai hiljentää oma miele jollai muotoa jotka auttaa yhtälailla. turha kuitenkaa kusettaa omaa tietoisuutta jos tietää mite o paree jollo o paree tehä nii kui tuntee että o paree tehä tunteeseen luottae.
ymmärrä että kaikki pelko vääristää mitä tuntee ku vääristävää pelkoa o yhtä lailla pieni pelko ja suuri pelko ja pakotettu pelko ku pelo voi välttää ainoastaa ymmärtäe pelo. o tärkeää ettei pelkää ku luottaa omaa tunteeseen ettei luota vääristyneesee tunteesee. - c=3
o yoi uka ol glu ku klök tök o pelo oo
- valmis partiolainen
Uhvot ovat jo tulleet. Maailmanlopusta ei tarvitse välittää lainkaan koska _lopun_ jälkeen ei ole jatkoa ; ei tarvitse jäädä voivottelemaan että voi voi kun minä olenkin nyt ottanut ja kuolla kupsahtanut ja mätänen tässä vaan kaikessa rauhassa.
Uuden alut ja valaistumiset sitten taas on paljolti korvien välisiä asioita joihin jokainen voi itse osaltaan vaikuttaa. - Palava Pensas
- asteroidi, please!
Eli hirveintä olisi, että kainuulaiset juopot, oululaiset itterakkaat polliisit ja lappalaiset älämölöt saisivat jatkaa elämäänsä. Nuo kolme ryhmää, kun saisi hävitettyä, niin hyvin menisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh872071Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361756- 1801316
- 236756
- 59708
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10701- 65699
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211598- 49556
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337492