Eli haussa olisi edullinen majoitus Singaporesta kesäkuulla mahdollisimman keskeiseltä paikalta. Haussa huone kahdelle hengelle. Mukavuuksista ollaan valmiita tinkimään. Käsittääkseni Singaporessa on monia muita Aasian maita korkeammat hinnat. Kipuraja edulliseen majoitukseen olisi luokkaa 40-50€ yö. Tiedän, että netti on täynnä tietoa näistä mutta kyselisinkin nyt käytännön kokemuksia henkilöiltä, jotka ovat vierailleet maassa aiemmin.
Haussa edullinen majoitus kolmeksi yöksi Singaporesta.
8
1697
Vastaukset
- 9+20
Jos joku löytää tuonhintaisista majoituksista "netin täynnä tietoa", niin aika fakiiri saa olla ja tiedot varmasti kiinnostaisi monia muitakin! Lähinnä ehkä jotkut hostellit voisi tulla kyseeseen, mutta Singaporessa keskeisellä paikalla 2h hotellihuone on varmaan vähintään 70-100 euroa. 81-niminen hotelliketju tarjoaa edullisehkoa hintatasoa, mutta ovat hieman syrjemmällä ja taso * tai ** . Toisaalta syrjempikään sijianti ei haittaa, jos lähellä on metroasema.
- dklhasdkhjaskdfhaskl
Ja 81-ketju on myös kunnostautunut ns. tuntihotellina. Siksi niitä löytyy paljon mm. Geylangin alueelta. Jos se ei haittaa niin mikä ettei, mutta rehellisesti sanottuna hyvän paikan asiallinen hotelli on 70 eurosta ylöspäin ja alle 120 euron on valinnanvara aika pieni. Hotelleja ei oikein ole syrjemmässä vaan kyllä ne aika tarkkaan keskusta alueella tai lähellä esim. Little Indiassa ovat.
- riippuu odotuksista
joulukuussa olin Amrise hotel, halpa, hyvä, pienet huoneet, ei tuntihotelli?, metrolle n.500m eli cityyn n. 20min.Oli varaus 81-hotelliin,peruin.
Nyt menen huhtikuussa cityyn hostellin oma 2hh,saa nähdä häviääkö edelliselle, hinta n.sama. - riippuu odotuksista
riippuu odotuksista kirjoitti:
joulukuussa olin Amrise hotel, halpa, hyvä, pienet huoneet, ei tuntihotelli?, metrolle n.500m eli cityyn n. 20min.Oli varaus 81-hotelliin,peruin.
Nyt menen huhtikuussa cityyn hostellin oma 2hh,saa nähdä häviääkö edelliselle, hinta n.sama.en mennykään cityyn, vaan olen taas Amrisessa,tyytyväisenä. Hinta alle 40e. Pieni huone keskellä taloa,ei ikkunaa, hiljainen,ilmastointi,asiallinen wc,tv. Kallang asema n. 700m.
http://www.booking.com/searchresults.fi.html?sid=664427146027ca77b6cacc55e123adae;dcid=1;checkin_monthday=5;checkin_year_month=2012-6;checkout_monthday=8;checkout_year_month=2012-6;class_interval=1;dest_id=-73635;dest_type=city;group_adults=2;group_children=0;inac=0;redirected_from_city=0;redirected_from_landmark=0;review_score_group=empty;si=ai,co,ci,re,di;ss=Singapore, Singapore;ss_all=0;ssb=empty;radius=1;order=price_for_two;track_ajaxsearch2=1
katsele tuosta.- ipdusduasopudoal
Olit siis listannut ne kaikki Geylangin mestat ja East Coastin hotellikin oli päässyt mukaan. Oliko joku noista keskeisellä paikalla? Toki taksit kulkee öisin ja varmaan taksimatkojen hinnallakin jää alle "keskeisen" paikan hotelleista. Nuo hotellien saamat pistemäärät kertonee loput. Makunsa kullakin. Metrolla tietysti pääsee liikkumaan keskustaan, mutta oikeesti on aika karseita mestoja eli joutuu vähän mukavuuksista tosiaan tinkimään. Ei ainakaan kannata odottaa Aasian upeita hotelleja.... mutta toki asumaan pystyy vallanmainiosti. Majoittuminen Singaporessa on kallista, mutta eläminen edullista.
Robertsson Quay lienee sijainti/laatu? (heh, heh) suhteen kärjessä, mutta on siellä 70 hintaluokassa. - Seppo1234
Sama haussa täälläkin, ajattelimme jakaa Singarporen lomamme edulliseen ja vaatimattomaan asumiseen, ja muutamaksi päiväksi sitten parempaan hotelliin. Jaettu kylppärikään ei haittaa jos kuitenkin huone on oma. Kaikenlaisia vinkkejä ja kokemuksia otetaan mielellään vastaan.
- Rajat tarvitaan
Kuinka paljon olet ajatellut sijoittaa asumiseen? Jotain löytyy helposti 30 e/yö hinnalla ja onhan ne kuitenkin booking.com sivuston mukaan saaneet 5-6 pojoa.
Anna joku vinkki? Onko 70 egee liian paljon? Vaihtoehtoja löytyy, mutta 70 egee saat jo kunnon **paikan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082545
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo411701Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1431315Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol2971151Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3221129Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen231073Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe571063- 55946
Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H12885Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S21853