Suuhygienisti amk lähihoitajana?

Saako suuhygienisti OPISKELIJA amk toimia lähihoitajan tehtävissä, jos mitään hoitoalan muuta koulutusta tai hoitoalan harjoitteluja ole?
1109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No hei, mitä luulet?
Ei lähihoitajan tutkinto noin paskaa ole! ;)
Mut kaippa se riippuu mihin ajattelit mennä töihin, mutta mummojen vaippojen vaihtokaa ei varmaa suju ilman yhtäkää hoitoalan harjoittelua tai ilman muuta koulutusta.
Tai ehkä vaipat saisitki vaihdettua mut mites lääkkeet meinasit ilman mitään tutkintoa antaa?
Yleensä kyl tarvii tietyn määrän opintoviikkoja et huolitaa yhtään mihinkää, lähihoitajakin tarvii 80opintoviikkoa vai olikohan 60.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miettivä112 kirjoitti:

Saako suuhygienisti OPISKELIJA amk toimia lähihoitajan tehtävissä, jos mitään hoitoalan muuta koulutusta tai hoitoalan harjoitteluja ole?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu