Kannattaa ehkä jopa miettiä kahteen kertaan..

...ei näin..

...Mistä sen koiran pentunsa ottaa ja kannattaako tukea tiettyä toimintaa omilla rahoillaan...

Puhun nyt sekarotuisesta koirasta joka ilmeisesti asuu kokemäellä ja on juuri muutama viikko sitten saanut pennut. Koirassa on ainakin labradorinnoutajaa,
kultastanoutajaa ja saksanpaimenkoiraa ja se on 1v ja 10kk vanha ja ei siinä muuten olisi varsinaisesti mitään pahaa, mutta nämä ovat nartun jo toiset vahinko pennut! Eli oletettavasti narttu on saanut ekan pentueensa heti ekoista juoksuista ja toiset heti seuraavista juoksuista. Eli siis jos olet ottamassa pentua niin suosittelen miettimään edes kahdesti kannattaako tällaisesta pentueesta sitä pentua ottaa. Tietynlaista välinpitämättömyyttä ja vastuttomuutta tuokin. Koira parka joutunut äidikdi ihan liian varhain. Omanlaista eläinrääkkäystä se on tuollainenkin toiminta!

Joten mieti tahdotko tukea tuollaista tehtailua ostamalla pennun kyseisestä pentueesta!

3

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • boikottiin

      Noita pentuja taidetaan kaupata osta-myy nettipalstalla. Toivottavasti ihmiset boikotoivat!

    • 3+16

      Koiraparka.
      Puollan asiallista ja harkittua sekarotuisten pennuttamista silloin kun yhdistelmä on sopiva ja sillä on jokin tarkoitus.
      Mutta tällainen yhdistelmä, jossa on jotain kultsua ja sakua ja pentuja teetetään noin tiheään niin että narttuparkaa, joka on vielä pentu itsekin, riistetään tässä näin julmasti, en voi millään hyväksyä.

      Tällaiset ihmiset, jotka kohtelevat näin huonosti koiriaan ja riistävät niitä, pitäisi ottaa koirat kokonaan pois.

    • Juupahanniin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1637
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1592
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1158
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      961
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      934
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      627
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe