Ruokailu

Siis 12e:lla voi 6x ostaa pizzan joka normaalisti maksaa sen 22e. Siis normaalisti maksaa 22e, mutta nyt voi ostaa 6x 12e:lla sen pizzan joka normaalisti maksaa 22e. Nyt 6x mahdollista 12e:lla. 22€ kertaa 12€ jaettuna kuudella kerralla on mahdollista ostaa usealla kerralla, eli 12 kertaa 6€ 22€:n pizzasta siis kuudella kerralla.

Näin meidän koulussa
191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mahtava tarjous, ostahan toki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kouluruoka kirjoitti:

Siis 12e:lla voi 6x ostaa pizzan joka normaalisti maksaa sen 22e. Siis normaalisti maksaa 22e, mutta nyt voi ostaa 6x 12e:lla sen pizzan joka normaalisti maksaa 22e. Nyt 6x mahdollista 12e:lla. 22€ kertaa 12€ jaettuna kuudella kerralla on mahdollista ostaa usealla kerralla, eli 12 kertaa 6€ 22€:n pizzasta siis kuudella kerralla.

Näin meidän koulussa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu