Minulta on jäänyt tarpeettomaksi 11 m pitkä ja 2,8 m leveä teräsvene.
Veneen pohja on alunperin tehty 1983.
Nyt siitä poistettiin kaikki yläpuoliset hyttirakenteet ja tehtiin kokonaan uudelleen samalla venettä jatkettiin noin 80 cm.
Moottori on tosi hyvä 4 sylinterinen Ford noin 1990 mallia. ajettu koneella ehkä
n. 1500 h. Kytkimenä on nestetoiminen suora (ei alennusta) merikytkin samanikäinen kuin konekin on.
Veneen sisäverhoilu on tehty tiikkiviilupintaisella oikealla 6-8 mm vanerilla.
Sauna on sisustettu tervaleppä paneelillila. Myös lauteet ovat tervaleppää.
Saunasta puutuu vielä kiuas mutta sekin on mahdollista asentaa paikoilleen.
Veneessä on keulahytti jossa on kiinteä alalaatikolla varustettu parivuode. Keittotilassa on liesi ja jääkaappi nestekaasukäyttöisinä ja pesuallas esim astioiden pesuun. Myös kaappitilaa löytyy niin hytistä kuin keittotilastakin.
Wc on tehty vaatimusten mukaiseti eli septitankki on. Ohjaamo/ruokailu/oleskelutila on iso. Siinä on pöydän lisäksi kulmamallinen istuin sohva. Lattiat ovat myös tiikkipintaista lattia vaneria.Takana on iso osittain katettu takatila. Myös yläohjaamoon on varauduttu mutta se on toteuttamatta.
Vene on osittain kesken. Suurimmat tekemättömät työt ja joihin ei ole myöskään hankittu varusteita on: potkurinakseli ( potkuri on ), peräsinlaitteisto, ohjauslaitteisto, kaikki sähkötyöt,istuinten verhoilut myös ruokailutilan pöytä ja kuljetajan istuin puuttuvat.
Oma tilanteeni on se että en enää tarvitse venettä ja kun itse en osaa siihen mitään tehdä niin myisin sen pois sopivaan hintaan. Työtä tarvitaan ehkä noin 200 tuntia. Vene on pohjois Pirkanmaalla. Kuljetuksen pystyn järjestämään sovittaessa. Jos sinua vene kiinnostaa ota yhteyttä sähköpostiin [email protected].
Hinta: Sopimuksen mukaan
Yhteystiedot: [email protected]
O: Melkein valmis teräsvene
Veneilijä
1
249
Vastaukset
- Veneilijä
Hei !
Vene on myyty. Ilmoituksen saa poistaa !
Terv: Veneilijä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie572543Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492315Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta22302Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten722223Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut512072Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372027HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363981765Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1081706Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt221589Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241524