suzuki savage

raimog

Minkälain ajettava jos verrataan viragoon tai shadowsiin?, entä onko ollut ongelmia jos on niin mitä? kyseessä noin 600cc:sta pyöristä

3

549

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • savagisti
    • Shopper

      Savagen omistajana voin sanoa,ettei pyörä nyt mikään raketti ole.Pyörä on matalaviritteinen "paukuttaja"ja se onkin pyörän ominaisuus.Helppo rakennella yksimukisena ja huoltaa.Jokaisessa pyörässähän on joku miinuspuoli ja niin Savagessakin.Nokkaketju ja kiristäjä on syytä vaihtaa mieluiten liian aikaisin kuin liian myöhään.Sekään ei ole rakettitiedettä,kuten ei nokka-akselinkaan vaihto.Osat ovat suht halpoja ja kun tietää pyörää vielä myytävän Usan markkinoilla samallaisena ei varaosien saanti tulevaisuudessakaan ole huonoissa kantimissa.Kurkkaahan amerikan pojan pyörää ja vertaa sitä "paukuttajaan niin huomaat yhtäläisyyden.Suzuki Boulevard s40 on sielläpäin maailmaa vieläpä edullinen ostos.

      • savagisti

        Jakoketju ei ole ongelma. Kiristin on syytä modifioida n. 20tkm kohdalla ja niinhän se on useimpiin jo valmiiksi tehty. Siihen löytyy Savage Clubista erilaisia ratkaisuja. Kaikkia niitä yhdistää muutoksen edullisuus. Puhutaan muutamasta kympistä kaikkine tarvikkeineen.

        Yleensäkin Savagen huoltaminen on halpaa touhua ja onnistuu TSI-mieheltä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      93
      1851
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1292
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1143
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1027
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      113
      961
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      772
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      771
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      731
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe