Minkälain ajettava jos verrataan viragoon tai shadowsiin?, entä onko ollut ongelmia jos on niin mitä? kyseessä noin 600cc:sta pyöristä
suzuki savage
raimog
3605
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Savage on todella helppo pyörä ajaa. Savageclubin sivuilta löytyy parhaiten juttua ko. pyörästä.
http://www.savageclub.org/alkuindex.html
Savagen omistajana voin sanoa,ettei pyörä nyt mikään raketti ole.Pyörä on matalaviritteinen "paukuttaja"ja se onkin pyörän ominaisuus.Helppo rakennella yksimukisena ja huoltaa.Jokaisessa pyörässähän on joku miinuspuoli ja niin Savagessakin.Nokkaketju ja kiristäjä on syytä vaihtaa mieluiten liian aikaisin kuin liian myöhään.Sekään ei ole rakettitiedettä,kuten ei nokka-akselinkaan vaihto.Osat ovat suht halpoja ja kun tietää pyörää vielä myytävän Usan markkinoilla samallaisena ei varaosien saanti tulevaisuudessakaan ole huonoissa kantimissa.Kurkkaahan amerikan pojan pyörää ja vertaa sitä "paukuttajaan niin huomaat yhtäläisyyden.Suzuki Boulevard s40 on sielläpäin maailmaa vieläpä edullinen ostos.
Jakoketju ei ole ongelma. Kiristin on syytä modifioida n. 20tkm kohdalla ja niinhän se on useimpiin jo valmiiksi tehty. Siihen löytyy Savage Clubista erilaisia ratkaisuja. Kaikkia niitä yhdistää muutoksen edullisuus. Puhutaan muutamasta kympistä kaikkine tarvikkeineen.
Yleensäkin Savagen huoltaminen on halpaa touhua ja onnistuu TSI-mieheltä.