Tämän kulmakunnan ihmisiä aprillattiin vuosi sitten, Ikea avaa ovet vuoden 2012 aprillipäivään mennessä. Tänään aprillina, puistossa oleilee valkea orava, oli kuvakin parissa kohtaa lehteä , lasten lelusta kuitenkin oli kyse.
Lapsena oli hauska aprillata kavereita, joskus tuli kiire lähtö aprillauksen jälkeen kun aprillattava huomasi kujeeni antoi naaman pesut kuralumella, ei ollut muuten kivaa.
Aprillia, aprillia
13
99
Vastaukset
Prillaamisesta viis, mutta tulkaa nyt, hyvät ihmiset, äkkiä katsomaan, kumpi on oikea aurinko.
Niitä on nimittäin kaksi päällekkäin, ja niitten välissä on valopylväs. Ne kilpailevat siitä kumpi on kirkkaampi, ja molemmat ovat niin kirkkaita, että vieläkin on näköhäiriöitä, kun katsoin niitä puolisen tuntia sitten.Kun minulla oli kaihit vielä jäljellä, näin liikennevaolot ilman korjaavia silmälaseja suunnilleen seitsemänä valopallona. Kauniita olivat ja häikäiseviä. Aurinkoa en uskaltanut edes katsoa, mutta tähtitaivas oli upeä.
Näin oli kaikkina vuoden päivinä, eikä vain huhtikuun ekana.
Nyt voisi olla elämys nähdä kaksi aurinkoa. Missä päin maapalloa asut?
- Makriina ek
Ylläpito vaihtaa fonttia. Se jos mikään on uudinen.
Aloittaa 1.4.
Tarkemmin yläpalkista.- Milloin?
Ei ainaskaan vielä mitään muutosta näy.
- Pesis mammutti
Tuoreinta hauskaa:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/pesis-olympialaisiin-perunan-kasvatus-kielletty-ja-mammutti-kloonattu/art-1288459200018.html - Fenno mania
Toivottavasti tämä ei ole aprillia. Tietenkin kukin säilökööt jätteensä lähelleen eikä kauas muitten vastuulle:
http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/fennovoima-haluaisi-kallioparkista-ydinjatteen-valivaraston/572786/- mä:
Tykkään tästä:
- Ydinjätteen loppu-
sijoituspaikaksi KUU, ehdotti eräs DW.
- Lorena*
Ydinjätteen Venus sijoituspaikaksi, koska se on lähempänä Tellusta, kuljetusmatka ratkaisee - kuljetus Venukseen helpompaa, kustannukset pienempiä.
Hei, Lorena, - nyt ei aprillauksesi minuun mennyt täydestä, sillä Kuu on todellakin vain noin 360 000 km:n etäisyydellä Maasta, kauimpanakin vain 406 000 km päässä, - mutta planeetta Venus taas on noin 42 000 000 km:n eli 42 miljoonan km:n etäisyydellä maasta.
Joten jos =DW=:n ideaa lähdemme toteuttamaan,
niin Kuuhun! Sillä sinne on paljon lyhyempi välimatka.- katleija
Meillä Turussa kerrotaan, että palautuspulloista aletaan periäpanttiveroa veroa. Turkulainen firma on keksinyt mikrosirun, joka laitetaan palautusautomaattiin, johon pullojen palauttaja kirjautuu sos.turvatunnuksellaan. Verotonta tuloa on 39 euroon asti.
Tämä muutos on tapahtunut niin salaa ettei eduskuntakaan ole siitä tiennyt ja stuu voimaan ensi maanantaina.
Haisevan vastalauseen voi mennä kirjoittamaan sivulle adressit.com/panttiverotus
Tämä on niin hieno keksintö että ko firma aikoo saada sen myydyksi ulkomaillekin. - Aprillako?
Siltä ainakin tuntuu.
- Katleija
Pullopanttivero oli Turun Sanomien aprillijuttu. Eikös sellainen aina ole muissakin sanomalehdissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1511833
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu121711Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma
Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va351417Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu1941177- 921161
- 771063
Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä
Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta353983- 62859
- 49821
- 50816