Juna kävi mun pysäkillä
yritin olla kyydissä
toinen jalka sisällä
toinen ulkona.
Ihan vaan varmuuden vuoksi.
Olisi pitänyt tajuta
ettei niin ajeta junilla
Korkeintaan Intiassa.
Ja sielläkin pudotaan.
Ja juna jatkaa matkaa.
Mä talsin kotiin.
Jos keittäis kahvit.
Sen pituinen se.
http://www.youtube.com/watch?v=LPgwY11jzK8
Train
6
77
Vastaukset
- Savuna saavun
Menikö se kurssi vääräksi siinä putoamis vaiheen jälkeen?
http://www.riemurasia.net/jylppy/media.php?id=90539
Tota aivan LOISTAVAN biisin valitsit, vaikka biisin sanoma on p****tä, mutta niin totta monelle!
Soittamalla toi biisi, lähtee agressiot ihan varmasti ja sitten kohta on taas seesteisempää...kokemusta on!Hyvä kuva ;D
Noilla jampoilla on kyllä energia kohdallaan, tekivät ne sitten ihan mitä tahansa. Usein käyttänyt heidän musaa terapeuttisesti. Toimii just niin kuin sanot, raivoo tai itkee niiden tahtiin hetken, ja jää sitten ihastelemaan aiheuttamiaan tähtiä. Nykynuorisolla on rajummat otteet noiden sanojen kanssa, kesti hetken tottua, mutta niissä on tietty aitouden kauneus. Vieläkin kirvelee etten mennyt niiden keikalle viime vuonna.
Taitaa olla niin junien ja bussien kanssa, ettei ne odota. Ja kun mä en polta enää, niin tuleekohan se edes ikinä vielä kertaalleen. Muistan että se oli klassinen temppu, jos bussi oli myöhässä, eikun tupakka huuleen ja se pörähti paikalle. Liekö junilla sama homma... ei varmaan. Mutta jos se nyt tulis niin vois jäädä kahvit juomatta. Lähtisin siltä istumalta.
http://www.youtube.com/watch?v=PESoJI-iWW8
- Ich bin...
Sun käsi naputteli mun ajatukset..
Samassa junassa...pidä kovaa kiinni...roiku jonkun lahkeessa...
http://wac.450f.edgecastcdn.net/80450F/klaq.com/files/2011/11/302463_146975212065031_127279670701252_225549_395422338_n.jpg
...tai ota mun kädestä kiinni, niin hypätään yhdessä kyydistä...
...mä tarjoan kahvin kanssa sitä suussa sulavaa minttukrokanttikaakkua. Sitä on vielä teelusikallinen molemmille.;DD "this train is too crowded"
Kiitos, suussa sulavaa auttaa aina :)) saat vaihtarina juustokakkua. Ja on mulla punkkuakin vielä tilkka! Kyllä elämässä pitää olla punkkua :)))
Musiikin terapeuttista voimaa täällä ihaillut tänään ;D
http://www.youtube.com/watch?v=6g6g2mvItp4&feature=related
Puuttuu lopputeksti: "tämän videon tekemisessä ei satutettu yhtään eläintä".
- alma.p
Heh
tämä laittoi hymyilemään
kun on jalka kokonaan poissa
junasta:)
hyvällä tavalla hyvä runo:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h42726Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062551Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42239Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321443
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141433- 1761155
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201053Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81938