Nyt jo HGINkin asuntokauppa seisoo

Haans.

Helsingin hintavat huoneistot ( kokoluokka 400 000 e ja ylös) seisovat ja joidenkin kohdalla on lähtenyt käytiin jo KOLMAS seisottamisen vuosi noin keskimääräisesti. Joukkoon mahtuu niin arvotaloja kuin omakotitalojakin.

Ilmassa on vääjäämättä takavuosien - sen edellisen keinottelurallin päättymisen - romahduksen havinaa:
http://yle.fi/elavaarkisto/artikkelit/vaalit_1991_porvarihallitus_saastotalkoissa_15269.html#media=15270

Samaan aikaan rahan vallan lipunkantajassa, mustan porvarin "demari" hesarissa viritellään keskustelua asuntojen hintakeinottelusta. Se on varmin merkki tulevasta ! Tosin, kun on kyse mustan porvarin "demarin" hesarista, rosvoja ja heidän keinojaan ei haluta mainita. Mutta tuostahan ne voit lukea:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9390626

2

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sakri789

      Täytyy vain olla valtion monopoliyhtiön johtaja, niin saa helposti myytyä vaikkapa 1,5 miljoonan asunnon ja vielä ylihintaan. Muilla on nyt vaikeampaa saada kämppä myydyksi.

      • s.v.t.

        > monopoliyhtiön johtaja, niin saa helposti myytyä vaikkapa
        > 1,5 miljoonan asunnon ja vielä ylihintaan.

        Ja vain eläkkeen saajille - heidän omilla rahoillaan. Tämä on selvä poliisiasia mutta niillä on se ostettu "oikeus"-laitos, joka ei vanhasen rötköksiä tutki.

        Kokoomusmeininki tarkoittaa, että kusettajat rellestävät meidän rahoilla. Johtajalle huippuhinta romahduskämpästä eläkkeensaajien varoilla. Se on rosvousta ja rahanpesua ala kako-kepuli-demarit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4660
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      184
      3673
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1162
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      148
      1109
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      50
      1020
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe