Menkää afrikkaan ja lähi-itään

ajatelkaa vähän

Ei tänne tarvita aikaansaamttomia sosiaaliasiakasmiehiä enää. Niitä on omasta ja muistakin kansoista jo ihan tarpeeksi. Afrkassa ja lähi-idässä ihmisiä ei kouluteta länsimaailmaan sopeutuviksi.

Ymmärrättekö, että rahat on loppu ?

Miksi moni nainen valitsee planeetan tavallaan edistymättömimmistä porukoista miehiä itselleen ja vielä sellaisia, joiden tapakulttuurista ei pidetä täällä ?

Jos menisitte miestenne kulttuurien ja maiden pariin, niin ei kellään olisi valittamista. Miksi jäädä tänne aukomaan päätä kuviteellisesta rasismista ? Voisitte edes rikostilastoihin tutustua.

Yhdysvalloissa raiskataan mustien taholta 33 000 valkoista vuodessa ja se on rasismia jos jokin verrattuna johonkin haukkumasanaan, joita lähes jokainen saa ala-asteella vastaan oli valkoinen tai ei.

1

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mennään, mennään....

      Ymmärrretään kyllä oikein hyvin, että rahat ovat länsimaista loppu. Samaa ei voi sanoa Lähi-idästä ja Aasiasta. Tiedät varmaan, että moni arabimies on saanut ihan vastaavan tasoisen korkean koulutuksen kuin länsimaisetkin miehet ja he elelevät paljon mukavampaa elämää muhkean palkkapussinsa kanssa. Aika harva näistä miehistä haluaa muutta Eurooppaan, koska se tietäisi heille taloudellisia menetyksiä. Euroopassa ei olla valmiita maksamaan tarpeeksi, että he haluaisivat harkita sinne muuttoa. Se on heille enemmänkin mukava lomailupaikka.

      Niin ja jokainen varmaan valitsee puolisonsa ihan itse omien mieltymystensä mukaan. Ei varmasti ketään länsimaista naista pakoteta arabimiehen kanssa naimisiin, vaan se on heidän ihan oma valinta. Yleisellä tasolla olen huomannut, että jos arabimies haluaa muuttaa naisen perässä Eurooppaan, hän ei ole koulutettu ja hänen tulevaisuutensa kotimaassaan olisi ainaista kituuttamista. Täten hänellä on parempi tulevaisuus Euroopassa. Vastaavasti koulutetut miehet eivät Eurooppaan useinkaan halua, koska heidän tulonsa ja elintasonsa tulisi laskemaan, joten on näppärämpää, jos nainen muuttaa heidän luokseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      50
      2202
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      197
      2029
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      47
      868
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe