Olemme lähdössä 26.05 Voisko joku kertoa Hotellista?
Onks siellä netti mahdollisuus? Ilmainen vai...?
Ilmastointi ja tallelokero lisämaksusta? Paljonko?
Onks siellä netti mahdollisuus? Ilmainen vai...?
Ilmastointi ja tallelokero lisämaksusta? Paljonko?
Vastaukset 3
Vanhimmat
minuakin kiinnostaisi...
Hotellissa on koneita,maksullisia,ei wifi yhteyttä.
Ilmastointi kuului hintaan,tallelokero maksullinen,olisikohan ollut 3e päivä.
Emme menneet em.hotelliin Nazarin kautta,varasimme kaiken itse.
Kesä-elokuussa lähtevien kannattaa varautua tungokseen,viime kesäkuussa ruokailuun jonottamiseen saattoi kulua 45min.Altaat ovat hulppeat,mutta iltapäivisin parvekkeelta katsottuna vesi oli todella likaista ja rasvaisen näköistä.Syy turistien välinpitämättömyyden,ensin suihkuun sitten uimaan,eikö vain?
Muuten mukava loma,mutta haluamme jatkossa lähelle paikallista elämää.
Me oltiin viime huhtikuussa viikko ja ollaan nyt menossa kahdeksi viikoksi. Paikka on siis lehmäpeltojen välissä, mutta ei haitannut ainakaan meitä ;)
Dolmus-bussilla Alanyaan pari euroa, taksillakin pääsee, mutta kun bensa kalliimpaa kuin täällä niin ihmeen halpoja nekin.
Eftalia Village oli ruokatarjonnaltaan erittäin hyvä! Väkisin paino nousi vaikka yritinkin viihtyä enempi salaattipöydän tarjonnassa. Eihän jälkiruokia voinut kokonaan kiertää.
Säästä ei voi olla etukäteen varma, meillä oli 19. päivä sateinen, mutta saunoimme hotellilla ja nukuimme kunnon päiväunet. Seuraavat päivät olivatkin aivan ok. Hotellissa on myös hamam, melko kallis mielestäni, mutta aiomme testata sen nyt.
Mielestäni siis hinta/laatusuhde todella hyvä ko. hotellissa. Lapsille ja lapsenmielisille on myös useita vesiliukumäkiä, sekä "oma" ranta jossa myös tarjoilu kuuluu all inclusive-matkailijoille.
Hyviä matkoja kaikille!