Aloin yht´äkkiä nähdä toisen silmän näkökentän alareunassa tummanpunaisia välähdyksiä ulkona kävellessä. Näyttää siltä kuin kaulassani olisi tummanpunainen kaulaliina tai takkini liepeissä vilahtelisi tummanpunainen pusero. Vaatetukseni on kuitenkin ollut kyseisinä päivinä kokomusta. Aurinkokaan ei ole paistanut. Sisällä tätä väriä ei näy.
Onko tuttua kenellekään? Kyseisessä silmässä on ollut irittii useita kertoja mutta ei nyt.
tummanpunaista näkökentässä
Jotain vikaa?
2
187
Vastaukset
- ap.
Sehän sitten selvisi: silmässä on alkava kaihi. Se on tullut kortisonin käyttämisestä ja kortisonia olen käyttänyt toistuvien iriittien vuoksi.
- Marieclaire
Mulle on yhtäkkiä ilmaantunut aivan identtisen sama ongelma, en löydä tietoa mistään. Silmälääkärilläkin kävin just, eikä löytynyt mitään. Olen vasta 25-vuotias. Ja luulisi, että lääkäri olisi huomannut alkavan kaihin jos se johtuisi siitä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011039- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648