Hei!
Koira on tullut 1-vuotiaana Suomeen Pelastetaan koirat ry:n kautta. Löydetty helmikuun alussa hylättynä ja kun omistajaan ei saatu mitään yhteyttä, otin koiran itselleni sijaishoitoon. Eli tämä koira löytää uuden omistajansa Pelastetaan koirat ry:n kautta, linkki Diinen sivulle:
http://www.pelastetaankoirat.com/diine-0
Syy miksi täällä Diineä vielä erikseen "mainostan" on se, että Diine on ollut minulla nyt kuukauden ja molemmin puolista kiintymistä on tapahtunut : ) Minulla ei kuitenkaan ole Diineä mahdollisuutta pitää, sillä asuntoni on pieni kerrostaloasunto ja toisekseen työpäivät tuppaavat venymään pitkiksi.
Diine on todella hellyttävä ja tottelevainen tyttö. Työpäivän aikana ei tee mitään pahuuksia ja on tietysti sisäsiisti. Muutenkin rauhallinen sisäoloissa, tykkää loikoilla rapsuteltavana. Ei syö ennen kuin saa luvan eikä mene ovesta ulos ennen kuin saa luvan. Lenkeillä jossain metsikössä olen päästänyt Diinen myös irti remmistä, ei lähde karkuun vaan pysyy aina näköetäisyydellä ja tulee takaisin kutsuttaessa. Remmiräyhääminen on lähinnä hallitsematonta innostusta toista koiraa kohtaan, nyt ollaan yritetty saada uusia kavereita lenkeillä, että Diine taas tottuisi normaaliin koirien kanssakäyntiin : )
Diine tykkää pelotella lintuja ja citykaneja ja uskoisin, että onnellisimmillaan Diine olisi maaseudulla, jossa pääsisi myös metsään kävelylle ilman remmiä ja toteuttamaan selkeästi vahvaa saalistusviettiään. Diine ei vedä remmissä eikä juurikaan hauku (kolmesti olen kuullut kuukauden aikana haukkuvan).
Tässä olisi nyt hyvä ja melko "valmis" koira eläinrakkaalle ihmiselle. Kyselkää lisää, jos Diine kiinnostaa.
Sekarotuinen 6vee narttukoira etsii pysyvää kotia
Diinellekoti
1
148
Vastaukset
- Diinellekoti
Niin ja haluan vielä mainita, että on utelias aikuisia ja lapsia kohtaan, ei aggressiivinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss795556Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243437- 1562002
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2221921Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1671676Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2811459Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵57991Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.21960- 61919
Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.109907